Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Piękny uśmiech na każdy dzień

Piękny uśmiech na każdy dzień

stomatolog

Każda kobieta chciałaby mieć uśmiech piękny jak uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Często jednak nasze zęby – pomimo starannej pielęgnacji i regularnych kontroli- nie są tak idealne. Na pomoc przychodzi wówczas stomatologia estetyczna.

Co warto wiedzieć o stomatologii estetycznej?

Stomatologia estetyczna ochota to stosunkowo młoda dziedzina stomatologii, która czerpie także z innych dziedzin: ortodoncji, protetyki czy implantologii. Wbrew pozorom z usług stomatologii estetycznej korzysta coraz więcej osób, nie tylko gwiazdy ekranu. Coraz więcej osób chce mieć piękny uśmiech i aby go osiągnąć, korzysta z zabiegów stomatologii estetycznej. Warto podkreślić, że jest wiele zabiegów, które poprawiają wygląd zębów, a ich cena jest na miarę możliwości przeciętnego Polaka. Kilka z nich prezentujemy w niniejszym artykule.

Skaling i piaskowanie

Skaling i piaskowanie to zabiegi, które stosowane są jako elementy przeciwdziałania próchnicy, a jednocześnie poprawiają wygląd zębów. Skaling to usuwanie z zębów kamienia nazębnego przy użyciu specjalnych skalerów, które najczęściej wykorzystują w tym celu ultradźwięki. Z kolei piaskowanie to polerowanie zębów, dzięki czemu są one gładkie i bakterie mają utrudnione możliwości przyczepienia się do zębów. Najlepsze efekty osiąga się przez połączenie obu zabiegów. Skaling i piaskowanie powinno wykonywać się dwa razy w roku, aby regularnie usuwać złogi kamienia nazębnego i cieszyć się gładkimi, lśniącymi zębami.

Wybielanie zębów

Kolejnym z zabiegów, który cieszy się dużą popularnością jest wybielanie zębów. Wiele osób marzy o pięknym, lśniącym uśmiechu, takim jak mają hollywoodzkie gwiazdy. Nawet stosowanie past wybielających nie da tak dobrego efektu, jak wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym. Istnieją różne metody wybielania zębów, które pozwolą na uzyskanie koloru zębów jaśniejszego nawet o kilka odcieni. Aby na długo zachować efekt wybielenia, należy jednak przestrzegać białej diety w kilka dni po zabiegu, a także najlepiej zrezygnować z palenia papierosów i spożywania mocno barwiących pokarmów.

Założenie licówek

Licówki to cieniutkie płatki porcelany, które naklejane są na licowe, czyli przednie płaszczyzny zębów. Dzięki licówkom można skorygować takie niedoskonałości jak: uszczerbione zęby, diastema czy nieprawidłowy kształt zębów. Założenie licówek wymaga cieniutkiego zeszlifowania zęba, a następnie zacementowania odpowiednio przygotowanej licówki. Przed założeniem licówek należy wyleczyć wszystkie zęby. Licówek nie mogą założyć osoby, które mają złe nawyki, takie jak obgryzanie paznokci czy gryzienie końcówki długopisu. Również bruksizm, czyli zgrzytanie zębami jest przeciwwskazaniem do ich założenia.

Zabiegi stomatologii estetycznej są coraz bardziej popularne i powszechne, ponieważ ludzie zaczęli przykładać większą wagę nie tylko do zdrowia zębów, lecz także i do ich estetyki.


Stomatolog Wojciech Gałkowski

2 thoughts on “Piękny uśmiech na każdy dzień

  1. właśnie zastanawiam się nad wybieleniem zębów w gabinecie dentystycznym, słyszałam o metodzie Beyond (wybielanie lampą) ale nie wiem czy to nie zniszczy szkliwa moich zębów. Czy ktoś może ma jakieś info o tym sposobie wybielania? warto czy nie? bo koszt niestety niemały

  2. Ja polecam wybielanie nakładkowe. Świetnie się u mnie sprawdziło – zęby są wyraźnie bielsze, nie są nadwrażliwe. Trzeba się tylko pilnować, żeby nie przesadzać z ciemnymi potrawami, kawą czy colą, a wtedy efekt będzie się utrzymywał naprawdę długo

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Piękny uśmiech na każdy dzień

Czas na przeczytanie: 2 min
2
Inline
Inline