Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Jak odpowiednio dobrać sprzęt ortopedyczny?

Jak odpowiednio dobrać sprzęt ortopedyczny?

rehabilitacja

Obecnie na polskim rynku znajdziemy ogromny wybór przyrządów oraz urządzeń służących do rehabilitacji. Mają one bardzo wiele funkcji, na które podczas zakupów warto zwrócić uwagę. Co będzie kluczowe przy wyborze sprzętu ortopedycznego?

Sprzęt rehabilitacyjny można kupić w specjalnie do tego przeznaczonych sklepach. W trakcie zakupów należy sprawdzić, czy na przykład kule ortopedyczne są odpowiednio dopasowane nie tylko do potrzeb konkretnej osoby, ale również do zakresu jej ruchu. Czy pacjent będzie w stanie sam z nich korzystać? Osoby, które mają trudności z chodzeniem, powinny wybierać produkty, które są odpowiednio wyprofilowane. Same uchwyty muszą dobrze leżeć w dłoni, aby sprzęt nie wyślizgnął się z ręki – to mogłoby doprowadzić do prawdziwej tragedii. Poszczególne urządzenia będą dawać różną stabilność, na co również należy zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie.

Profesjonalni pracownicy w sklepie, w którym znajdziemy sprzęt ortopedyczny powinni w odpowiedni sposób pomóc pacjentowi dokonać wyboru. Na samym początku ważne jest to, aby określić konkretny stopień niepełnosprawności, który musi być potwierdzony odpowiednim wynikiem badań. Kolejne kwestie, na które należy zwrócić uwagę to wiek, sprawność fizyczna, czy też aktywność zawodowa. Najważniejsze jest to, aby poszczególne produkty dopasować w sposób indywidualny do każdego człowieka.

Podczas wyboru urządzenia należy zwrócić uwagę również na to, czy dany sprzęt daje uczucie bezpieczeństwa. Jest to kluczowe, aby wybrany produkt zapewniał osobie z niej korzystającej ten komfort. Urządzenie musi być szczególnie wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia. W końcu powinno spełniać swoje funkcje w przeróżnych sytuacjach – nie tylko w domu, ale również na ulicy, przejściu dla pieszych, czy też w centrum miasta. W związku z tym ważne jest to, aby przed dokonaniem zakupu sprawdzić z jakiego materiału wykonano sprzęt. Dobrym pomysłem będzie również porównanie poszczególnych produktów w Internecie. W końcu w sklepach stacjonarnych nie zawsze można znaleźć pełen asortyment danego producenta. Pełna oferta nie zawsze jest także dostępna od zaraz, niekiedy trzeba dokonać odpowiedniego zamówienia online. Aby uniknąć dokonywania pochopnych decyzji, lepiej dokładnie przyjrzeć się kupowanemu urządzeniu.

Dodaj komentarz

Top

Jak odpowiednio dobrać sprzęt ortopedyczny?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline