Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Odpowiedni wybór poduszki ortopedycznej

Odpowiedni wybór poduszki ortopedycznej

poduszka

Zakup poduszki ortopedycznej to stosunkowo nieco droższy zakup niż standardowa poduszka.

Wobec tego, powinniśmy wybrać taką, która będzie najbardziej właściwa dla danej osoby i najbardziej dopasowana do jej aktualnych potrzeb. W tym celu warto skorzystać z pomocy wykwalifikowanego fizjoterapeuty, który przeprowadzi z nami dokładny wywiad w celu rozpoznania naszych dolegliwości i polecenia metody ich leczenia.

Dobrą radą posłuży również przeszkolony sprzedawca w sklepie medycznym i pomoże nam wybrać właściwy produkt. Poduszki ortopedycznedostępne są w bardzo wielu wariantach, dzięki czemu mogą być stosowane na różnego rodzaju dolegliwości związane z naszym kręgosłupem i nie tylko. Takie poduszki można generalnie podzielić na dwa rodzaje – profilowane oraz tradycyjne. Poniżej przedstawimy krótką charakterystykę każdej z nich, aby zyskać pewien pogląd na te przedmioty.

Profilowana poduszka ortopedyczna potrafi idealnie dostosować się do fizjologicznych krzywizn każdego kręgosłupa, nawet kiedy często zmieniamy pozycje podczas snu. Taka poduszka zapobiega przeciążaniu kręgosłupa podczas snu lub nadmiernemu rozciąganiu mięśni. Pozwala również dobrze asekurować ramiona, dzięki czemu pozwoli na bardzo dobry sen po ciężkim dniu. Wyprofilowany kształt poduszki zapewnia odpowiednie ułożenie głowy, dzięki czemu zapobiega chrapaniu. Dla osób borykających się z takim problemem, najlepszym zaleceniem jest spanie w pozycji bocznej, która w połączeniu ze zwykłą poduszką jest mało korzystna. Profilowana poduszka doskonale się sprawdzi w tej kwestii, gdyż zagwarantuje stabilność również w pozycji bocznej.

Jeżeli chodzi o tradycyjną poduszkę ortopedyczną, to swoim wyglądem praktycznie niczym nie różni się od zwyczajnej poduszki do spania. Niemniej jednak, spełnia ona bardzo wiele funkcji, które w pozytywny sposób wpływają na jakość naszego snu. Takie poduszki są wypełnione mikrocząsteczkami pianki, dzięki czemu są w stanie dostosować się do kształtu głowy oraz kręgosłupa w odcinku szyjnym. Niezależnie od pozycji w jakiej chcemy, spać taka tradycyjna poduszka ortopedyczna doskonale poradzi sobie z dopasowaniem swojego kształtu do potrzeb użytkownika. Jest szczególnie polecana osobom, które mają problem z drętwieniem rąk oraz cierpią na bezsenność.

Z powyższych opisów dokładnie wynika, że wybór odpowiedniej poduszki ortopedycznej jest sprawą bardzo ważną. Jeżeli dodatkowo jesteśmy w trakcie rehabilitacji i korzystamy z takich pomocy jak kołnierze ortopedyczne, to taka poduszka jest doskonałym dopełnieniem terapii.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Odpowiedni wybór poduszki ortopedycznej

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline