Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Dziecko > Odparzenia pieluszkowe pupy niemowlaka – co stosować?

Odparzenia pieluszkowe pupy niemowlaka – co stosować?

dziecko

Odparzenia pieluszkowe to problem, który pojawia się niemal u każdego dziecka. Nie są one groźne i stosunkowo łatwo im zaradzić, dbając o odpowiednią higienę. Mogą jednak powodować spory dyskomfort malucha, który następnie jest rozdrażniony, bardziej płaczliwy i może mieć problemy z prawidłowym wydalaniem. Jak wyglądają odparzenia pieluszkowe, jak leczyć ich objawy i jakie produkty będą nadawały się do ich leczenia oraz zapobiegania?

Jak wyglądają odparzenia pieluszkowe?

Najszybciej dostrzegalnym objawem odparzenia pieluszkowego jest zaczerwienienie skóry w okolicach pupy. Mogą też wystąpić takie objawy, jak otarcia skóry, jej zwiększona wrażliwość czy łuszczenie się naskórka. Dziecko staje się niespokojne przy zmianie pieluszki i wycieraniu skóry, widać więc, że odparzenia są dla niego bolesne i powodują spory dyskomfort.

Co powoduje odparzenia pieluszkowe?

Odparzenia u dzieci wywołują najczęściej bakterie pojawiające się w moczu i kale. Niedokładnie wytarta skóra noworodka szybko może stać się bardziej wrażliwa na tarcie, a zamknięte środowisko, jakim jest pieluszka, która w pierwszych tygodniach życia dziecka noszona jest niemal przez cały dzień, dodatkowo wpływa na szybkość namnażania się bakterii.

Co zrobić w przypadku pojawienia się odparzeń pieluszkowych?

Jeśli zauważysz odparzenia u swojego dziecka, nie wpadaj w panikę. Przede wszystkim zwróć uwagę na staranną pielęgnację skóry dziecka. Pozwól mu też pozostać przez jakiś czas bez pieluszki po jej zmianie, układając niemowlę na podkładzie. Warto, aby podrażniona skóra miała okazję się przewietrzyć. Przy każdej toalecie dziecka delikatnie oczyszczaj skórę przecierając ją JOHNSON’S® Baby Pure Protect™ – chusteczkami oczyszczającymi z ekstraktem z zielonej herbaty i miodu, o działaniu łagodzącym. Możesz też użyć JOHNSON’S® łagodnych chusteczek oczyszczających o wielofunkcyjnym zastosowaniu – hipoalergicznych i nawilżonych łagodnym mleczkiem JOHNSON’S®.

Po przetarciu skóry zastosuj grubą warstwę kremu na odparzenia, którego lekka formuła pozwala na delikatne rozprowadzenie go, bez konieczności pocierania mogącego dodatkowo podrażnić odparzone miejsca. Przyniesie on natychmiastową ulgę dziecku. Skutecznie działającym produktem jest także puder na odparzenia JOHNSON’S®, stworzony z myślą o ochronie skóry przed otarciami. Puder na odparzenia tworzy warstwę ochronną, która skutecznie chroni delikatną i cienką skórę niemowlęcia przed kolejnymi otarciami, dzięki czemu dużo szybciej dochodzi ona do naturalnej kondycji.

Dodaj komentarz

Top

Odparzenia pieluszkowe pupy niemowlaka – co stosować?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline