Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Obalamy mity dotyczące depilacji laserowej

Obalamy mity dotyczące depilacji laserowej

depilacja

Depilacja laserowa stanowiąca znaczący przełom w kosmetyce jako jedyna metoda pozwalająca na trwałe pozbyć się zbędnego owłosienia cieszy się rosnącą popularnością już od kilku lat. Aczkolwiek skuteczność depilacji za pomocą lasera diodowego jest niepodważalna, niemniej jednak sporo osób rozważających poddanie się tego rodzaju zabiegom waha się.

W zalewie informacji pojawiających się na forach czy wybranych stronach internetowych występują zarówno prawdziwe, ja również fałszywe informacje na temat depilacji laserowej.

Depilacja laserowa jest bolesna

Tego rodzaju twierdzenie jest całkowicie nieprawdziwe, bowiem depilacja laserowa – w przeciwieństwie do znakomitej większości tradycyjnych metod usuwania owłosienia – nie podrażnia skóry, nie powoduje zaczerwienienia ani uczucia dyskomfortu zarówno podczas, jak też już po zabiegu. Z tego też powodu ten rodzaj depilacji jest idealnym rozwiązaniem w przypadku szczególnie wrażliwej skóry tudzież partii i części ciała, na których skóra jest wyjątkowo cienka i delikatna, jak okolice górnej wargi czy strefy intymne.

Depilacja laserowa jest skuteczniejsza w przypadku delikatnych i cienkich włosów

Wprost przeciwnie – skuteczność depilacji zależy w znacznej mierze od grubości, twardości oraz ciemnej barwy włosa. Im ciemniejsze i grubsze włosy tym szybszy i trwalszy efekt usuwania owłosienia. Tego rodzaju zależność wynika z faktu, iż depilacja laserowa polega na przeniknięciu do wnętrza włosa wiązki promieni lasera i zamianie barwnika włosa – melaniny w ciepło niszczące struktury włosa odpowiedzialne za jego wzrost. Dlatego też ta metoda depilacji polecana jest szczególnie osobom o czarnych i ciemnobrązowych, gęstych i twardych włosach, wobec których tradycyjne metody depilacji bywają zwykle nieskuteczne. Sprawdź, gdzie umówić się na depilację laserową https://depilacja.pl/laserowa-lodz.html

Depilacja laserowa jest bardzo drogim zabiegiem

Tego rodzaju stwierdzenie nie jest do końca prawdą. Aczkolwiek jednostkowy koszt zabiegu w porównaniu z tradycyjnymi metodami depilacji jest wyższy, niemniej jednak szybko się zwraca. Depilacja usuwa owłosienia na stałe, dlatego też stanowi doskonałą inwestycję na przyszłość. Ponadto wiele gabinetów oferuje atrakcyjne zniżki i rabaty, dzięki czemu koszt depilacji dodatkowo się zmniejsza.

Dodaj komentarz

Top

Obalamy mity dotyczące depilacji laserowej

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline