Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Nowy hit Instagrama. Testujemy CoCo White Mint: preparat wybielający zęby

Nowy hit Instagrama. Testujemy CoCo White Mint: preparat wybielający zęby

zęby

Co łączy wszystkie zdjęcia publikowane przez gwiazdy i celebrytów w mediach społecznościowych? Ich autorzy zawsze prezentują piękny uśmiech, którego ozdobą są idealnie białe zęby. Warto więc zdać sobie sprawę, że rzadko jest to zasługa wyłącznie natury. Istnieje wiele metod wybielania zębów, ale do tej pory nie były one dostępne dla przeciętnie zarabiających osób. Rewolucję ma przynieść pojawienie się na rynku CoCo White Mint. Ten produkt już robi furorę na Instagramie i Facebooku, ale czy rzeczywiście działa? Postanowiliśmy się o tym przekonać.

Skąd ten hype?

Wybielanie zębów można zlecić profesjonaliście i przejść specjalistyczny zabieg w gabinecie dentystycznym. Jest to jednak bardzo kosztowna usługa, dlatego decydują się na nią wyłącznie majętne osoby. Metody domowe, obszernie opisywane na blogach, okazują się natomiast mało skuteczne, a już na pewno nie są trwałe.

Na rynku powstało więc miejsce dla produktów, które rzekomo gwarantują uzyskanie białego uśmiechu bez wielkiego wysiłku i za relatywnie niską cenę. Mamy tutaj na myśli przede wszystkim pasty do zębów oraz „cudowne” specyfiki sprzedawane w Internecie. Problem z nimi polega jednak na tym, że ich skuteczność jest co najmniej dyskusyjna. Co w takim razie wyróżnia CoCo White Mint? Dlaczego właśnie ten środek jest obecnie tak chwalony i polecany w mediach społecznościowych?

Przede wszystkim jest to zasługa pozytywnych recenzji i opinii zadowolonych użytkowników. W sieci mnożą się zdjęcia osób „przed” i „po” użyciu produktu. Wiemy jednak, że sieć wszystko przyjmie i daje ogromne pole do mistyfikacji. Woleliśmy więc wyrobić sobie własne zdanie i przetestować działanie tego specyfiku.

Naturalny skład? To lubimy!

Pierwszą rzeczą, jaka przykuła naszą uwagę po otrzymaniu CoCo White Mint jest w 100% naturalny i bardzo krótki skład. Spodziewaliśmy się litanii surowców i przynajmniej połowy tablicy Mendelejewa, ale nic z tego. Środek zawiera trzy podstawowe składniki, czyli:

  • Węgiel aktywny – określany mianem „nano-carbon CoCo”. To on ma właściwości wybielające, ponieważ wiąże zanieczyszczenia znajdujące się na szkliwie zębów.
  • Glinka bentonitowa – znana ze swoich właściwości leczniczych, zawierająca minerały odżywiające zęby.
  • Organiczna mięta – zapewnia świeży oddech, ale także dezynfekuje jamę ustną.

Taki skład budzi zaufanie i gasi wątpliwości osób, które niekoniecznie chcą testować na własnym zdrowiu rynkowe nowości.

Jak to się stosuje?

CoCo White Mint ma formę czarnego proszku, który można dodać do swojej pasty do zębów lub po prostu wysypać na szczoteczkę. Producent zaleca mycie przez około 2-3 minuty i powtarzanie tej czynności 2-4 razy w tygodniu. Należy bardzo uważać na ubrania i armaturę, ponieważ środek mocno farbuje – lepiej więc zabezpieczyć delikatne przedmioty np. starym ręcznikiem. Na szczęście zęby, skóra i język nie robią się po myciu czarne – wystarczy samo wypłukanie buzi.

Pierwszemu użyciu CoCo White Mint towarzyszy specyficzne uczucie. Jest trochę szorstko – przez chwilę można pomyśleć, że ma się w ustach piasek. Przyjemny jest natomiast wyraźny smak mięty, której aromat utrzymuje się jeszcze długo po zabiegu.

Bezpośrednio po umyciu zębów ich powierzchnia jest bardzo gładka. W ustach czuć miłe orzeźwienie, ale przecież nas najbardziej interesuje efekt wybielenia. Ten można zaobserwować po kilku sesjach.

Czy CoCo White Mint naprawdę wybiela zęby?

Na pewno nie od razu. Jednak już po tygodniu stosowania produktu można zauważyć, że zęby są wyraźnie bielsze. Efekt w każdym razie jest dużo lepszy, niż przy stosowaniu wybielającej pasty. Tajemnica skuteczności tego środka polega na tym, że aktywny węgiel wiąże różnego rodzaju zanieczyszczenia i osady, które dzięki temu można łatwiej usunąć z powierzchni zębów.

Dodatkowym, bardzo pożądanym efektem stosowania CoCo White Mint jest poprawa stanu zębów. Docenią to przede wszystkim osoby borykające się z nadwrażliwością na zimno i ciepło, jak również mające problemy z krwawieniem dziąseł. Dla nich recenzowany produkt będzie znacznie lepszym wyborem niż agresywne pasty o wysokim stopniu ścieralności.

Już tydzień stosowania pozwolił nam ocenić, że CoCo White Mint rzeczywiście działa. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów po np. miesiącu, dlatego produkt zostaje z nami. Cieszy to, że proszek nie niszczy szkliwa, jest w pełni bezpieczny dla zdrowia, a do tego jest bardzo wydajny – 60 g wystarczy na około 4 miesiące stosowania.

Na koniec kluczowe pytanie: ile kosztuje CoCo White Mint? Cena w oficjalnym sklepie producenta jest zachęcająca, bo w promocji wynosi tylko 99 złotych. To niewiele – specjalistyczne pasty potrafią kosztować znacznie więcej.

Dodaj komentarz

Top

Nowy hit Instagrama. Testujemy CoCo White Mint: preparat wybielający zęby

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline