Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Jak naturalnie wpłynąć na libido i potencję?

Jak naturalnie wpłynąć na libido i potencję?

para

Męska sprawność seksualna, podobnie jak inne funkcje organizmu, jest uwarunkowana szeregiem rozmaitych czynników. Oznacza to z jednej strony szerokie spektrum możliwych przyczyn, które negatywnie wpływają zarówno na libido, jak też potencję. Z drugiej jednak strony można też mówić o bogatej gamie sposobów pozwalających na poprawę sprawności seksualnej.

W jaki sposób prosto i naturalnie mężczyzna może poprawić libido oraz potencję? Przyjrzyjmy się tej kwestii nieco dokładniej.

Po pierwsze: aktywność fizyczna

Regularny ruch to z jeden z koniecznych warunków utrzymania organizmu w dobrej kondycji. Aktywność fizyczna ma jednak również istotne przełożenie na sprawność w łóżku. Przede wszystkim, w trakcie ćwiczeń organizm mocno produkuje testosteron. Ruch to także świetny sposób na redukcję stresu oraz ograniczenie produkcji kortyzolu.

Czy jednak oznacza to, że w celu poprawy sprawności łóżkowej trzeba od razu wykupić karnet na siłownię? Niekoniecznie. Bardzo dobre efekty przynosi nawet 20-25 aktywności fizycznej w ciągu dnia, i wcale nie muszą to być ćwiczenia szczególnie intensywne. Należy postawić raczej na trening siłowy. Mogą to być więc np. pompki, ćwiczenia z expanderem sprężynowym czy inne formy „treningu domatora”. Warto uwzględnić chociażby pobieżny trening mięśni nóg. To bowiem właśnie podczas ćwiczenia dolnych partii mięśniowych produkcja testosteronu ulega szczególnemu wzmożeniu.

Po drugie: odpowiednia dieta

Brzmi banalnie? A jednak prawidłowe skomponowanie męskiego jadłospisu wcale nie należy do zadań prostych. Trzeba mianowicie mocno postawić na te produkty spożywcze, które są bogatym źródłem precyzyjnie określonych substancji. Mowa tutaj przede wszystkim o cynku, magnezie, witaminach z grupy B, białku oraz kreatynie.

Cynk i magnez znajdziemy między innymi w orzechach, produktach pełnoziarnistych, pestkach dyni i słonecznika. Jednak mimo tego zapewnienie organizmowi odpowiedniej podaży tych dwóch-kluczowych z punktu widzenia męskiej sprawności seksualnej- pierwiastków mineralnych wyłącznie z pożywieniem może być trudne. W takim wypadku warto uwzględnić racjonalną suplementację, o czym będzie mowa w następnej partii tekstu.

Źródło protein oraz kreatyny to przede wszystkim czerwone mięso a w mniejszej mierze nabiał. Jeżeli postawimy na ten drugi element, dobrze aby to były jajka na miękko oraz żółty ser, a nie np. mleko czy twaróg. Co ciekawe, jajka na miękko to także całkiem cenne źródło niektórych aminokwasów egzogennych, które mają istotne znaczenie dla układu mięśniowego.

Po trzecie: suplementacja

Praktyka pokazuje, że najtrudniej jest zaspokoić zapotrzebowanie organizmu na magnez. Wynika to z kilku różnych czynników. Przede wszystkim, w pożywieniu ten minerał nie odznacza się specjalnie wysoką przyswajalnością. Dzieje się tak dlatego, że w jedzeniu magnez niemal zawsze występuje łącznie z innymi składnikami, które ograniczają jego biodostępność.

Kolejna przyczyna to intensywny tryb życia, niedobory snu, kawa czy papierosy. Każdy z tych faktorów wzmaga procesy wytracania magnezu. To właśnie z tego powodu chroniczne niedobory tego minerału są tak powszechne wśród dorosłych mężczyzn.

Jak jednak efektywnie suplementować magnez? Przede wszystkim nasza uwaga powinna skupić się na trzech formach chemicznych tej substancji:

  • 1. Cytrynian magnezu charakteryzuje się zdecydowanie najlepszą przyswajalnością, jednak może drażnić przewód pokarmowy
  • 2. Taurynian magnezu oprócz świetnej przyswajalności wykazuje także działanie redukujące uczucie zmęczenia oraz wspierające funkcje kognitywne
  • 3. Jabłczan magnezu to dobrze przyswajalna aczkolwiek trudna do zdobycia w aptekach forma chemiczna magnezu. Przypisuje się mu właściwości anty-neurotoksyczne.

Kolejne pytanie: wybierając preparat z magnezem lepiej zdecydować się na lek czy suplement diety? Wbrew pozorom, ta kwestia nie ma aż tak dużego znaczenia. Na rynku są dostępne leki z magnezem zawierające np. węglan magnezu, czyli formę chemiczną o niskiej przyswajalności. W tym wypadku status leku oznacza tylko i wyłącznie to, iż dany preparat został sprawdzony w toku badań chemicznych. Nie ma natomiast żadnej racjonalnej przesłanki wskazującej na to, że np. lek z węglanem magnezu będzie bardziej efektywny, niż suplement diety zawierający cytrynian czy taurynian tej substancji. Naturalnie, warto kupować suplementy pochodzące od renomowanych producentów. W internecie znajdziemy także strony, na których testowane są różne dostępne na rynku suplementy. W ten sposób można zniwelować ewentualne obawy co do np. składu danego preparatu, który nie jest lekiem.

Po czwarte: lekarz nie jest wrogiem

Chroniczne problemy z libido i potencją mogą wymagać bardziej zaawansowanych działań. W takim wypadku nawet głębokie zmiany jadłospisu i trybu życia często nie przynoszą efektów. Niekiedy warto więc wybrać się do specjalisty w celu precyzyjnego zdiagnozowania źródła naszych problemów a następnie wdrożenia efektywnej terapii. My polecamy ofertę sklepu oraljelly-kamagra.com, jako źródła efektywnych I skutecznych środków na potencję. Często zaoszczędzimy w ten sposób i czas i pieniądze, nie wspominając o jakości naszego życia seksualnego.

Dodaj komentarz

Top

Jak naturalnie wpłynąć na libido i potencję?

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline