Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Cztery największe błędy w diecie – sprawdź czego unikać

Cztery największe błędy w diecie – sprawdź czego unikać

dieta

Marzysz o idealnej sylwetce dlatego też postanowiłaś przejść na dietę? To doskonała decyzja, dzięki której pozytywnie wpłyniesz nie tylko na swój wygląd, ale również stan
zdrowia. O ile oczywiście, twoja dieta będzie wolna od często popełnianych błędów, które mogą mieć katastrofalne skutki. Sprawdźmy więc czego absolutnie nie wolno robić na diecie.

Nie jem nic

Dieta odchudzająca, nawet jeśli jest bardzo restrykcyjna nie może polegać na niejedzeniu. Tymczasem wiele kobiet uważa, że muszą się głodzić aby osiągnąć odpowiednie efekty. Skutkiem tego nie jedzą śniadania, obiadu i kolacji po to, by wieczorem (kiedy metabolizm zwalnia) rzucić się na jedzenie. To błąd.

Wyeliminuję wszystko

Dobra dieta polega na rezygnacji z produktów niezdrowych, tłustych, wysokoprzetworzonych oraz tych, które powodują u nas złe samopoczucie. Nie oznacza to jednak, że możesz
zrezygnować z jedzenia praktycznie wszystkiego i żywić się wyłącznie marchewką i sałatą. Postępując w ten sposób nie tylko przestawisz swój organizm na tryb “oszczędzania” co
zwolni przemianę materii ale również nie dostarczysz mu niezbędnych witamin i minerałów. Stąd już prosta droga do problemów ze skórą, paznokciami i włosami.

Za mało pijesz

To częsty błąd, który sprawia, że nasz metabolizm nie ma szans przyspieszyć. Pamiętaj, że czysta woda ułatwia trawienie oraz pozbywanie się toksyn z organizmu. Jest więc naszym sprzymierzeńcem, z którego pomocy nie warto rezygnować. Nie tłumacz się tym, że przecież wypiłaś kawę lub sok. Żaden napój nie zastąpi wody, dlatego też warto ją polubić.

Pomijanie posiłków

Nawet jeśli twoje posiłki są zdrowe i zbilansowane możesz mieć problemy ze schudnięciem. Szczególnie wtedy, gdy zdarza ci się omijać jeden z nich. Najczęściej dotyczy to śniadań, które albo jemy w pośpiechu (co również jest szkodliwe), albo wcale. Skutkiem tego gdy zasiadamy do kolejnego posiłku jemy więcej, ponieważ nasz organizm chce zrekompensować sobie brak energii i cennych składników. Nieregularne spożywanie posiłków nie pozwala również na wyregulowanie metabolizmu.

Artykuł opracowany wraz z https://kobiecechwile.pl

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Cztery największe błędy w diecie – sprawdź czego unikać

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline