Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Najczęstsze operacje plastyczne

Najczęstsze operacje plastyczne

twarz

Dzięki zwiększonej dostępności do medycyny estetycznej coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z możliwości, jakie ona daje. Dlatego też zwiększa się liczba wykonywanych operacji plastycznych. Jakie z nich wykonywane są najczęściej?

Korekta nosa

Jedną z częściej wykonywanych operacji plastycznych jest korekcja nosa. Zabieg ten może być przeprowadzony u osób, które mają kompleksy na punkcie swojego nosa. Jest on bowiem najbardziej rzucającym się w oczy punktem twarzy i może zaburzać jej proporcje. Korekcja nosa może być także przeprowadzana po wypadkach i urazach, w których nos został zniszczony – odbywa się wówczas rekonstrukcja nosa. Wiele osób decyduje się także na operację przegrody nosowej, zwłaszcza kiedy jest ona krzywa, gdyż wówczas może utrudniać prawidłowe oddychanie.

Implanty biustu

Kolejną często wykonywaną operacją plastyczną jest powiększenie piersi przy użyciu implantów. Kobiety cierpiące na kompleksy z powodu zbyt malego rozmiaru piersi mogą skorzystać z różnorodnych metod ich powiększania, począwszy od powiększania piersi za pomocą przeszczepu tkanki tłuszczowej  po niepozostawiającą widocznych blizn metodę augmentacji przez pachę.

Korekta uszu

Odstające uszy to powód kompleksów wielu osób. Z tego powodu korekta odstających uszu jest często wykonywanym zabiegiem chirurgii plastycznej. Może być również wykonywana w przypadku wad spowodowanych urazem ucha lub też korektą wykonywaną po wcześniejszym, źle wykonanym zabiegu. Zabiegi korekty ucha wykonywane są w znieczuleniu miejscowym bez konieczności pobytu w klinice.

Wśród innych zabiegów chirurgii plastycznej, które cieszą się coraz większym powodzeniem, wymienić można między innymi plastykę powiek, plastykę powłok brzusznych,  a także wiele innych zabiegów. Zawsze jednak przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja medyczna z chirurgiem plastykiem, a także komplet badań koniecznych przez zabiegiem, by został on przeprowadzony w sposób bezpieczny. Pacjent powinien także poinformować lekarza o wszystkich chorobach towarzyszących, które mogą mieć wpływ na przebieg operacji.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Najczęstsze operacje plastyczne

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline