Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Nadwaga – problem coraz większej ilości osób

Nadwaga – problem coraz większej ilości osób

musli

Wiele osób w dzisiejszych czasach ma problem z nadwagą. Nadwaga dotyka coraz większą ilość osób. Dotyczy ona zarówno osób dorosłych jak i także niestety coraz większej ilości dzieci.

Dzieci wzmagają się z nadwagą w zasadzie przez nas, czyli przez swoich rodziców. Nie mamy czasu na gotowanie domowych posiłków, w których odpowiednie jest zapotrzebowanie kaloryczne, a jemy całymi rodzinami w fast foodach.

Jak się zdrowo odżywiać?

Jedzenie w takich miejscach jest niesamowicie kaloryczne. Do kalorycznych posiłków dochodzi jednak także brak aktywności fizycznej. Najczęściej prowadzimy siedzący tryb życia. Nasze dzieci zamiast biegać na podwórku za piłką, to siedzą w fotelu i grają w gry na komputerze czy też na konsoli. Skoro prowadzimy taki tryb życia, to w jaki sposób mamy nie mieć tej nadwagi? W zasadzie, to niemożliwe to jest. Musimy zatem zmienić swój tryb życia. Pierwsza kwestia to dieta, która okazuje się wcale nie musi być męcząca oraz zabójcza. Ważne, aby jeść pięć posiłków dziennie, w regularnych odstępach oraz aby tym najważniejszym posiłkiem było śniadanie. Śniadanie musi być bogate w kalorie. Powinno nam dać siłę na kolejne godziny i musi także nas „zapychać”. Świetne zarówno dla osób dorosłych jak i także dla dzieci jest musli na śniadanie. Musli naprawdę sprawi, że mamy siłę na cały dzień, a na pewno na połowę. Niektórzy mówią, że musi to nudne śniadanie. Nic bardziej mylnego. Oczywiście mamy wiele smaków samego musli, ale możemy także dobierać różnego rodzaju dodatki. Najlepszym dodatkiem są owoce. Świetny jest także zamiast mleka, jogurt naturalny. Każdy w zasadzie może jeść musli z tym co lubi. Nie powinniśmy jednak dobierać czekolady czy też innych dodatków, które mają puste kalorie.

Ważne, aby śniadanie jest przed wyjściem z domu do pracy czy też do szkoły. Na czczo nie powinniśmy wychodzić z domu. Nie powinniśmy także przesadzać z ilością śniadania. Gdy zjemy za dużo, to czujemy się pełni i momentalnie chce nam się jeść. Takie poczucie także nie jest dobre. Powinniśmy się zastanowić co najlepiej jest zjeść i co będzie nam odpowiadało. Propozycja musli na śniadanie jest jednak propozycją naprawdę godną uwagi i co najważniejsze polecaną przez dietetyków.

Dodaj komentarz

Top

Nadwaga – problem coraz większej ilości osób

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline