Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Moda ciążowa – w co się ubrać by zadbać o siebie i dziecko?

Moda ciążowa – w co się ubrać by zadbać o siebie i dziecko?

moda

Czy podczas ciąży trzeba rezygnować z sukienek codziennych, eleganckich, czy wieczorowych? Oczywiście, że nie! Moda ciążowa jest obecnie bogata w rozmaite wzory i fasony tak więc młode matki absolutnie nie muszą na ten czas wyzbywać się kobiecego looku.

Czy w ciąży trzeba rezygnować z modnych ubrań?

Trzeba liczyć się z tym, że ciąża w ciele kobiety wywołuje ogromne zmiany. Czasem jeszcze wiele miesięcy po porodzie ciało nie wraca do swoich dawnych kształtów. Wtedy na jakiś czas trzeba pożegnać się ze swoimi ulubionymi rzeczami, przylegającymi sukienkami, czy spodniami. Nie oznacza to jednak, że kobieta w czasie ciąży, a także po niej musi zakładać przysłowiowe szare worki zamiast ładnych, eleganckich ubrań.

Moda ciążowa to ważny element każdej, większej kolekcji ubrań w popularnych sieciówkach, dlatego panie nie muszą się już obawiać, że w czasie oczekiwania na dziecko, będą musiały zrezygnować z mody i aktualnych trendów.

Moda ciążowa – jaka?

Przez pierwsze miesiące ciąży, kobiety z powodzeniem mogą jeszcze zakładać swoje rzeczy sprzed tego okresu. Gdy brzuch staje się coraz bardziej widoczny i coraz trudniej zmieścić się w ubrania, to trzeba pomyśleć nad zmianą garderoby. Moda ciążowa to taka, która sprawia, iż wygodnie jest zarówno matce jak i jeszcze nienarodzonemu dziecku. W tym czasie na pewno trzeba zrezygnować z opinających brzuch spodni. Warto po drugim trymestrze przestawić się na sukienki, gdyż są ładne, wygodne i co ważne – bardzo eleganckie oraz modne.

Sukienki łatwo dostosować do zmieniającego się ciała kobiety. Taka sukienkowa moda ciążowa dba o to, aby fason był dostosowany do powiększającego się brzucha. Sukienki szyte są z elastycznych i wysokiej jakości materiałów, tak by skóra oddychała, a  przyszła matka czuła się świeżo i zwiewnie.

Takie kreacje mogą być różnej długości – w zależności od potrzeby i pory roku. Ważnym jest, aby były one luźne, rozkloszowane i spięte w pasie, by ciążowy brzuch nie był opinany przez materiał. Większość takich sukienek jest także dość luźna w biuście. Taki krój sprawia, że sukienka może być noszona w trakcie różnych okresów ciąży.

Nie brakuje też w takich kolekcjach sukienek prostych, nico przylegających do ciała. Te wykonane są z elastycznych materiałów, które dopasowują się do kształtu ciężarnej kobiety. Co ważne, obecnie można znaleźć w modzie ciążowej sukienki praktycznie na każdą okazję, a to sprawi, że przyszła matka będzie w trakcie odmiennego stanu czuła się przede wszystkim modnie, schludnie i na luzie.

Dodaj komentarz

Top

Moda ciążowa – w co się ubrać by zadbać o siebie i dziecko?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline