Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Mity na temat okularów do czytania

Mity na temat okularów do czytania

okulary

O wzrok powinniśmy dbać bez względu na wiek. Kiedy jednak musisz już nosić okulary, zadbaj o to, aby były naprawdę dobrej, jakości. Zarówno te do noszenia, na co dzień, jak i do czytania powinny być dobrane przez optyka. Tylko ich indywidualne dobranie gwarantuje pełen komfort.

MIT: Jeśli nosisz już okulary będziesz potrzebował drugiej pary

Po 40. roku życia zdecydowania spada sprawność naszego wzroku. Wówczas może się okazać, że będziesz potrzebował innej mocy do patrzenia z bliska, a nie tylko na dal. Jednak nie musisz kupować dwóch par okularów. Na rynku istnieją okulary progresywne, które łączą w sobie zalety tych dwóch par okularów. Pozwalają poprawić jakość widzenia na wszystkie odległości.

MIT: Do okularów progresywnych trudno jest się przyzwyczaić.

To nieprawda. Adaptacja trwa tyle samo, co w przypadku zwykłych okularów. Jednak, aby takie okulary były komfortowe muszą być odpowiednie dobrane. Konieczne jest wykonanie badania wzroku na dal i bliż, uzyskanie indywidualnych parametrów centrowania w oprawie. Należy również odpowiednio i prawidłowo wykonać ustawienie soczewek. Jeśli zauważasz jakieś problemy, być może któryś z punktów nie został poprawnie zrealizowany i należy to natychmiast poprawić.

MIT: Okulary do czytania nadają się do korzystania, na co dzień, np. do pracy przy komputerze

W tym przypadku możesz odczuwać pewien dyskomfort. Okulary do czytania sprawdzają się w przypadku przeglądania gazety czy książki. Jednak monitor komputera może być w nich zamazany. Rozwiązaniem są okulary biurowe. Zapewniają one szerokie pole widzenia przy pracy w bliskich odległościach i głębię widzenia od 30 cm do nawet 6 m. Możesz spędzić w nich cały dzień pracy bez potrzeby zmiany okularów na inne.

MIT: Okulary do czytania najlepiej kupić w aptece

Takie okulary są przeznaczone tylko do tymczasowe użytku. Używaj ich w przypadku, kiedy akurat zgubiłeś czy zniszczyłeś swoje obecne, zakupione u optyka okulary. Okulary takie mają tę samą moc przed każdym okiem. Natomiast większość osób ma różne moce między oczami. Dlatego tak ważne jest, aby zakupić okulary u optyka, np. http://studiooptyczne9.pl/. Tam specjalista profesjonalnie dobierze odpowiednie soczewki, odpowiednio ustawi ich rozstaw do wysokości źrenic. Dziki temu unikniesz zmęczenia oczu, a tym samym bólu głowy.

Wiele osób nie nosi okularów, na co dzień. Korzystają z nich, kiedy chcą przeczytać książkę czy gazetę. Na temat takich okularów powstało mnóstwo mitów. Wyłapujemy największe z nich.

Dodaj komentarz

Top

Mity na temat okularów do czytania

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline