Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Dziecko > Minky – dlaczego jest idealny dla dzieci?

Minky – dlaczego jest idealny dla dzieci?

dziecko

To słowo – zwłaszcza wśród rodziców – jest często słyszane i przewija się na różnych blogach i forach internetowych. Mówi się, że jest idealny dla dzieci. Ale co to właściwie jest. Minky, a w zasadzie polar minky to nic innego jak miękki materiał z aksamitnymi wypustkami, który robi obecnie furorę.

Oryginalny materiał tego typu ma odpowiednią gramaturę i wykorzystywany jest przede wszystkim w przedmiotach, które posłużą dzieciom. Pościel, rożek, czy poduszka minky to bardzo popularne rzeczy codziennego użytku, które są hitem nie tylko ze względu na wygląd, ale też praktyczne właściwości.

Czym jest materiał minky?

Polar minky zbudowany jest z włókien poliestrowych, a charakteryzują go aksamitne wypustki oraz niezwykła miękkość i delikatność. Z tego powodu rożek, czy poduszka minky stosowana jest nawet u niemowlaków. Materiał jest hipoalergiczny, więc nie powoduje podrażnień na skórze, zwłaszcza jest to istotne w pierwszych miesiącach życia dziecka. Minky jest ponadto materiałem oddychającym i elastycznym, więc z tego powodu w rożki z tego materiału zawijane są nawet noworodki. Dziecko czuje się wtedy bezpieczne, jest mu ciepło, a lekko ściśnięty materiał powoduje, że noworodek czuje się jak w łonie matki.

Dlaczego warto mieć minky?

Same wypustki materiału działają relaksująco na dzieci i są bardzo wygodne. Pomagają dzieciom się uspokoić, a poduszka minky, czy kocyk to dla nich komfort użytkowania.

Materiał minky – jak już wspomnieliśmy wyżej – jest materiałem oddychającym, a to oznacza także, że kocyka, czy poduszki tego typu można używać przez cały rok. Zima grzeje, a latem nie będzie sprzyjał przegrzewaniu organizmu małego dziecka. Idealny jest także po kąpieli, może służyć jako ręcznik, bo szybko schnie, ale też pozwoli utrzymać dziecku odpowiednią po niej temperaturę.

Co ważne – minky nie jest materiałem śliskim, dlatego tak często robione są z niego rożki dla niemowląt, gdyż trzymanie dziecka w różku minky zapewnia mu komfort, a rodzicom bezpieczeństwo. Poduszka minky zapewni nie tylko relaksujący sen, ale też ciepło i prawidłowe ułożenie głowy maluszka.

Minky to materiał tworzony z myślą o dzieciach, więc nie może być nudny i musi być dla nich atrakcyjny. Poduszka minky, rożek, śpiworek, czy kocyk posiadają piękne kolory i przecudne wzory, które zachwycą każde dziecko. Maluchy bardzo szybko przywiązują się do tych rzeczy i stają się one ważne w ich życiu – zapewniają im komfort, wygodę i poczucie bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Top

Minky – dlaczego jest idealny dla dzieci?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline