Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Makijaż permanentny – zachwycaj 24h na dobę!

Makijaż permanentny – zachwycaj 24h na dobę!

kosmetyki

Codziennie malujesz kreski na powiekach, zagęszczasz swoje brwi kredką albo cieniem lub malujesz usta pomadką? W takich przypadkach warto pomyśleć o wykonaniu makijażu permanentnego – dzięki niemu możemy uzyskać wspaniały rezultat widoczny przez cały dzień i całą noc!

Makijaż permanentny dostępny jest w gabinetach medycyny estetycznej oraz kosmetycznych już od lat. Nieustannie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kobiet, które dzięki niemu chcą podkreślić swoją urodę. Zabieg polega na wprowadzeniu w naskórek specjalnego barwnika podobnego do tego stosowanego w tatuażu. Wykorzystuje się wówczas cienkie igły i w zależności od efektu rozmieszcza się barwnik w odpowiednich miejscach.

Zasadniczo makijaż permanentny ma bardzo szerokie zastosowanie – pozwala na podkreślenie urody różnych partii twarzy, ale stosowany jest również w niektórych przypadkach na ciało. Widoczny jest przez cały czas, nie znika pod wpływem wody i kosmetyków, dlatego jest idealną propozycją dla kobiet zapracowanych, doceniających wygodę, ale również po różnych chorobach i urazach.

Najczęściej wykonuje się makijaż permanentny:

  • oczy – w celu wykonania kreski na powiece lub zagęszczenia rzęs – wtedy barwnik umieszczany jest pomiędzy rzęsami, aby nadać im pełniejszy wygląd
  • usta – z makijażem permanentnym możemy wypełnić usta kolorem i skorygować ich kształt, gdy są za małe lub niesymetryczne
  • brwi – zabieg pozwala na zagęszczenie brwi lub ich odtworzenie, gdy włoski wypadły, na przykład wskutek leczenia choroby nowotworowej, łysienia plackowatego
  • blizny i inne zmiany – z makijażem permanentnym można też zmniejszyć widoczność blizn, wykonać rekonstrukcję sutków po zabiegach usunięcia piersi

Do wykonania makijażu permanentnego wykorzystuje się najczęściej barwniki o naturalnych kolorach, które dyskretnie podkreślają urodę. Bardzo ważne jest ich umiejętne dopasowanie przez osobę wykonującą zabieg, ponieważ rezultat utrzymuje się nawet na 3-5 lat, niemniej jednak z każdym rokiem barwnik blednie.

Jak wykonuje się makijaż permanentny?

Przed zabiegiem musimy wziąć udział w konsultacjach. Wtedy specjalista zbada skórę, dobierze kolor i kształt „tatuażu” i zaleci odpowiednie postępowanie przedzabiegowe. Sam zabieg polega na wprowadzaniu barwnika we wcześniej określone miejsca z użyciem cienkich igieł, jednak w przeciwieństwie do prawdziwego tatuażu barwnik jest umieszczany płyciej.

Po zabiegu efekt może wydawać się przerysowany, ponieważ kolor barwnika jest bardzo intensywny, ale w ciągu kilku kolejnych dni zacznie się zmieniać i stanie się bledszy. Musimy też wtedy traktować miejsce wstrzyknięcia barwnika jak ranę, czyli odkażać ją, chronić przed promieniowaniem słonecznym, nie chodzić na basen.

Do skorzystania z zabiegu makijażu permanentnego zaprasza działająca w Krakowie Klinika Medycyny i Ginekologii Estetycznej „Bona Dea”.

Dodaj komentarz

Top

Makijaż permanentny – zachwycaj 24h na dobę!

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline