Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Choroby > Nie lekceważ pierwszych sygnałów choroby – jak najszybciej zgłoś się do ortopedy

Nie lekceważ pierwszych sygnałów choroby – jak najszybciej zgłoś się do ortopedy

lekarz

Od pierwszych dni życia rodzice zwracają uwagę na prawidłowy rozwój i postawę swojego dziecka. Gdy zaczyna być ono świadome ruchów swojego ciała, dorośli starają się zwracać mu uwagę, aby siedziało prosto, nie garbiło się i odpowiednio układało nóżki, stawiając swoje pierwsze kroki.

Zdarza się jednak, że nawet u kilkumiesięcznych dzieci wykryte zostają wady postawy i konieczna staje się wizyta u doświadczonego ortopedy, który zdiagnozuje problem i zaleci rehabilitację pomagającą zminimalizować wszelkie niepokojące dolegliwości.

Z jakimi problemami zapisać się do ortopedy?

Wiele dolegliwości związanych z układem ruchu jest ignorowana, zwłaszcza przez dorosłych pacjentów. Każdy ból pleców, nóg, skurcze, obrzęki tłumaczymy stylem życia, zbyt długim czasem w jednej pozycji (siedzącej lub stojącej), brakiem czasu na odpoczynek i sport, itp. A tymczasem wszystkie tego typu objawy powinny być zgłaszane i konsultowane z najlepszym ortopedą. Do lekarza warto zgłosić się także z innymi objawami. Jakimi? Gdy pojawię się np. nasilający się ból stawów, sztywność ograniczająca dotychczasową sprawność, nierówna wysokość ramion lub bioder, deformacja i ból stóp, częste złamania lub zniekształcenia kości – nie należy zwlekać i od razu udać się do specjalisty. Wczesne wykrycie schorzeń związanych z układem ruchu pozwoli odzyskać pełną sprawność w przeciągu kilku miesięcy, bez konieczności poddawania się kosztownym zabiegom i operacjom. W przypadku dzieci, możliwe jest również całkowite wyeliminowanie tego typu problemów, jeśli tylko natychmiast zostaną one zdiagnozowane i poddane odpowiedniemu leczeniu.

Poszukiwania najlepszego ortopedy

Zaufany lekarz to skarb dla całej rodziny. Jednak znalezienie odpowiedniej osoby lub placówki, w której pracują profesjonaliści jest bardzo trudne. Nie jest to jednak niemożliwe! Specjalistami, do których zawsze warto mieć kontakt są ortopedzi z przychodni Melissamed. Lekarze po badaniach, obserwacjach i konsultacjach dbają o jeden, niezwykle ważny element naszego zdrowia. Wybierając odpowiednią osobę z praktyką lekarską lub poradnię, warto mieć na uwadze kilka kwestii. Po pierwsze – dobrze jeśli gabinet będzie przystosowany do potrzeb zarówno małych, jak i dużych pacjentów. Po drugie – warto zasięgnąć opinii o wybranym miejscu, najlepiej z ust innych pacjentów, którzy dobrze znają dane miejsce. I po trzecie – duże znaczenie powinna mieć również nasza indywidualna opinia. Z tego powodu warto umówić się na podstawową konsultację, podczas której na własne oczy zobaczymy pracę wybranego lekarza. Jest to też idealny moment, aby ocenić czy zdrowie nasze i naszej rodziny chcemy powierzyć temu konkretnemu specjaliście.

Źródło: http://melissamed.pl/ortopeda.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Nie lekceważ pierwszych sygnałów choroby – jak najszybciej zgłoś się do ortopedy

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline