Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Laser Lunula – skuteczna broń w walce z grzybicą paznokci

Laser Lunula – skuteczna broń w walce z grzybicą paznokci

kobieta

Grzybica paznokci to problem, którego nie można lekceważyć. Choroba ta szybko się rozprzestrzenia, a gdy osiągnie zaawansowane stadium, trudno jest ją wyleczyć. Dlatego, jeśli zauważasz u siebie niepokojące zmiany w wyglądzie paznokci u rąk lub stóp, to czym prędzej zgłoś się do specjalisty, który doradzi Ci właściwą terapię. Jak wyleczyć grzybicę paznokci? Jednym z najskuteczniejszych sposobów jest obecnie zastosowanie lasera Lunula.

Grzybica paznokci – objawy

Grzybica paznokci najczęściej dotyka stóp, jednak zdarza się również, że obejmuje paznokcie u dłoni, powodując wtedy jeszcze większy dyskomfort fizyczny i psychiczny. Zarazić można się nią w źle zdezynfekowanych hotelowych brodzikach prysznicowych, na basenie, a także w jacuzzi czy saunie, czyli wszędzie tam, gdzie panuje wilgoć. Choroby paznokci o podłożu grzybiczym są nie tylko uciążliwe, nieestetyczne i wstydliwe, ale przede wszystkim bardzo zaraźliwe, dlatego należy reagować od razu, gdy pojawią się objawy. Do symptomów świadczących o grzybicy paznokci lub mogących ją zwiastować, należą:

  • zniekształcone, łamliwe, matowe paznokcie, z bruzdami i fałdami,
  • zmieniony kolor paznokci, przebarwienia płytki – żółte, białe lub brązowe plamy,
  • rogowacenie tkanki pod płytką,
  • zgrubienie płytki,
  • odchodzenie paznokcia od łożyska,
  • uszkodzenie macierzy paznokcia,
  • kruchość paznokci,
  • rozdwajające się paznokcie.

Jak rozwija się grzybica paznokci? Płytka stopniowo zmienia barwę – najpierw pojawiają się białe, następnie żółte i brązowe przebarwienia. Później paznokieć rozwarstwia się, łuszczy i pogrubia. W zaawansowanej postaci złogi grzybicze pod paznokciami zaczynają wydzielać przykry zapach. Wszystkie z wymienionych objawów można skutecznie leczyć za pomocą lasera Lunula dostępnego, m.in. w warszawskiej Klinice Miracki. Jest to zabieg, który wyróżnia się tym, że może się na niego zdecydować praktycznie każdy, również osoby chore na cukrzycę.

Lunula – szybki i skuteczny sposób na pozbycie się grzybicy

Laser Lunula to nowoczesny i mało inwazyjny sposób na pozbycie się grzybicy stóp lub rąk. Laserowe leczenie grzybicy paznokci Lunula opiera się na wykorzystaniu dwóch długości fal, dzięki czemu precyzyjnie dociera do źródła problemu. Fala o długości 405 nm zabija grzyby zagnieżdżone pod płytką paznokcia, a fala o długości 635 nm pobudza procesy immunologiczne  w obrębie paznokci. Leczenie grzybicy paznokci laserem Lunula zwalcza chorobę, oszczędzając zdrowe tkanki. Światło lasera skutecznie przenika przez paznokieć nie uszkadzając jego struktury. Zabieg jest niezwykle szybki – w większości przypadków wystarczy 12 minut na jedną kończynę. Zaleca się kilkukrotne powtórzenie zabiegów laserem Lunula. Najczęściej są to 3-4 zabiegi w tygodniowych odstępach. W bardziej zaawansowanej postaci grzybicy paznokci, płytka paznokciowa może wymagać dodatkowo zabiegu ścieńczenia. O liczbie i częstotliwości sesji laseroterapii oraz dodatkowych zabiegach decyduje kosmetolog podczas konsultacji.

Pękające paznokcie to już nie problem – efekty zabiegu Lunula

Po wykonaniu zleconej serii laseroterapii, grzybica paznokci ustępuje, a nowo odrastające paznokcie odzyskują blask, połysk i zdrową, różową barwę. Innowacyjna technologia zastosowana w laserze Lunula przyczynia się nie tylko do wyleczenia objawów grzybicy paznokci rąk i stóp, ale też pobudza procesy immunologiczne, dzięki czemu paznokcie stają się bardziej odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne oraz ponowne zachorowanie na grzybicę. Laser Lunula może pochwalić się sukcesami w leczeniu najbardziej zaawansowanej grzybicy paznokci.

Dowiedz się więcej na temat laserowego leczenia grzybicy paznokci: https://klinikamiracki.pl/lunula/

Dodaj komentarz

Top

Laser Lunula – skuteczna broń w walce z grzybicą paznokci

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline