Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Łagodzenie objawów zakażeń intymnych

Łagodzenie objawów zakażeń intymnych

menstruacja

Intymne infekcje są niemal tak częste jak katar, twierdzi się, że polowa Polek cierpi na nie kilka razy w ciągu całego roku. Jak sobie z nimi radzić? Jak łagodzić ich objawy?

Pieczenie, swędzenie, opuchnięcie warg sromowych, zaczerwienienie pochwy, a nawet upławy – to typowe objawy infekcji intymnych okolic. Powyższe sygnały świadczą o zakażeniu grzybiczym lub bakteryjnym. Infekcję intymną można powoduje wiele sytuacji. Może to być ostatnio stosowana antybiotykoterapia, ciążą, połóg, a nawet miesiączka. Większe prawdopodobieństwo zakażenia dotyczy kobiet, które korzystają z basenu czy sauny, a także tych, które uprawiają seks bez prezerwatywy. Bakterie, wirusy i drożdżaki, odpowiedzialne za infekcje, czyhają również w publicznych, niezbyt czystych, toaletach, do zakażenia dochodzi także podczas długich podróży lub po depilacji.

Do łagodzenia wszelkich objawów zakażeń polecane są produkty, probiotyki, specjalnie przeznaczone i stworzone do skutecznego radzenia sobie z tego rodzaju problemami, takim produktem jest np. prOVag żel. Oprócz stosowania doraźnego, przeciwdziałającego istniejącym już zakażeniom, produkty tego typu można stosować również profilaktycznie. Wspomagają one leczenie zakażeń, łagodzą wszelki dyskomfort: świąd czy pieczenie, pomagają utrzymywać fizjologiczne kwaśne pH, także równowagę mikroflory okolic intymnych. Żel ten posiada w swoim składzie skoncentrowane naturalne metabolity Lactobacillus, wytwarzane przez bakterie kwasu mlekowego, niezwykle aktywna substancję. prOVag® żel nie zawiera parabenów, PEG, detergenów w tym: SLS, SLES, barwników i potencjalnych alergenów. Pozytywna opinia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz liczna badania dermatologiczne i ginekologiczne mogą jedynie potwierdzić skuteczność produktu, a otrzymane nagrody i certyfikaty jego wyjątkowość wśród produktów dostępnych na rynku.

prOvag żel jest produktem idealnie dopasowanym od mikroflory Polek. Bardzo szybko i długotrwale kolonizuje układ moczowo-płciowy oraz pokarmowy. Jego aplikacja jest niezwykle prosta, żel nie brudzi bielizny, a jedno jego opakowanie wystarcza na około 100 aplikacji. Działanie prOVag żel jest wielozadaniowe. Prócz łagodzenia objawów infekcji intymnych i wszelakich podrażnień, nawilżenia i pielęgnacji okolic pochwy, poprawia komfort życia intymnego. Jest polecany także dzieciom powyżej 3 roku życia, które maja skłonności do stanów zapalnych i podrażnień okolic intymnych.

Dodaj komentarz

Top

Łagodzenie objawów zakażeń intymnych

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline