Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Kuchenne gadżety – co warto wybrać?

Kuchenne gadżety – co warto wybrać?

kuchnia

Kuchnia to miejsce wyjątkowe, bo tu spędza się mnóstwo czasu na przygotowywaniu posiłków. Oprócz odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni w kuchni liczą się także sprzęty małego i dużego AGD oraz oryginalne gadżety. Dzięki tym wszystkim elementom lepiej się pracuje i oszczędza sporo czasu na swoje przyjemności.

Drobiazgi, a zmieniają tak wiele

W kuchni bardzo ważne zadanie spełniają takie sprzęty jak kuchenka do gotowania, mikrofala, piekarnik oraz te rzadziej używane, czyli sokowirówka, blender czy maszynki. Obok nich jest mnóstwo gadżetów, które okazują się czasem niezbędne i znacznie ułatwiają przygotowywanie posiłków.

Wśród nich znajdują się np. gadżety, które ułatwiają krojenie i szatkowanie. Przydadzą się na pewno podczas przygotowywania sałatek surówek i innych potraw. To m.in. deska do krojenia z koszykiem na odpadki lub pokrojone warzywa czy owoce, deska połączona z sitkiem do odcedzania czy specjalistyczna deska do krojenia oraz obierania ryb.

Oprócz ww. przedmiotów warto zaopatrzyć się w uchwyt do podtrzymywania łyżki cedzakowej lub mniejszych sztućców. Bardzo przydatne okazują się też nakładki cedzakowe silikonowe, które chronią palce przed oparzeniem i zabezpieczają idealnie zawartość garnka.

Gadżety do mięsa, warzyw i owoców

Niekiedy najprostsze zadania mogą zupełnie przerastać i utrudniać skończenie pracy o czasie. Taką czynnością jest np. faszerowanie mięsa. Jeśli szukasz prostego sposobu na zaaplikowanie do środka mięsa określonych przypraw, wybierz duże metalowe szydło. Za jego pomocą szybko doprawisz mięso i zrobisz to profesjonalnie.

Znajdziesz też sporo ciekawych gadżetów do warzyw i mięsa. Obieranie pomidorów czy jabłek, ale też innych owoców, często odbiera ochotę na ich jedzenie. A tu wystarczy zaopatrzyć się w szczypce do usuwania szypułek i ogonków. W Twoich kuchennych akcesoriach nie powinno również zabraknąć obieraczki. Za jej pomocą obierzesz w krótkim czasie owoce i warzywa i co najważniejsze, nie stracisz większej ilości miąższu.

Niezwykle cenne i przydatne są temperówki do warzyw i owoców. Dzięki nim wyczarujesz zjawiskowe kształty warzyw i owoców

Wieszaki do kuchni na różne potrzeby

Jeśli zawsze brakuje Ci miejsca w kuchni, kup kilka wieszaków. Ścierka kuchenna materiałowa jest bardzo cennym akcesorium kuchennym, które często zamienia się na odpowiednik papierowy Grube ręczniki w rolce umieszczone na metalowych uchwytach czy wieszakach wyglądają bardzo higienicznie. Mogą być w ca łosic metalowe, plastikowe lub drewniane. Większość nowoczesnych uchwytów wykonana jest także kilku połączonych ze sobą materiałów. Niektóre nich przytwierdza się do powierzchni bardzo łatwo, bo za pomocą uchwytów.

Eleganckie uchwyty zdobią ciekawie przestrzeń kuchenną i znacznie ułatwiają pracę. Ścierka kuchenna czy ręcznik papierowy powieszone na modnym uchwycie, wyglądają bardzo ciekawie. Taki wieszak możesz przytwierdzić do ściany lub do drzwi. Ważne, aby był zawsze dobry dostęp do niego. Ścierka kuchenna materiałowa lub papierowa w kuchni to podstawa.

Kolejny wieszak kuchenny służy do przechowywania na nim pokrywek. Na innych stojących na kredensie, komodzie czy na stole, wiesza się sztućce. Bardzo ciekawie prezentują się także uchwyty na filiżanki czy kubki. Możesz wyeksponować te, które według Ciebie są najładniejsze.

W dobrze zaaranżowanej kuchni nie powinno zabraknąć również organizerów na przyprawy i produkty sypkie. Eleganckie pudełka na herbaty, kawy czy zioła to również ciekawy pomysł na uatrakcyjnienie wystroju swojej kuchni.

Dodaj komentarz

Top

Kuchenne gadżety – co warto wybrać?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline