Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Dziecko > Jaki kosmetykami dla dzieci pielęgnować skórę Twojego malucha?

Jaki kosmetykami dla dzieci pielęgnować skórę Twojego malucha?

dziecko

Skóra dorosłego człowieka zdecydowanie różni się od skóry niemowlaka. Co je odróżnia? Ta druga jest kilka razy cieńsza. Dlatego należy ją bardzo mocno nawilżać, budując jej solidną warstwę ochronną. Dodatkowo, łączenia między komórkami naskórka, cechują dość spore odstępy. W związku z tym łatwo ulega podrażnieniu. To powoduje, że wymaga ona szczególnej pielęgnacji i naturalnych kosmetyków dla dzieci. W dodatku bardzo, będący jeszcze w trakcie powstawania, niezwykle cienki płaszcz lipidowy nie chroni należycie skóry przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, jak śnieg, mróz czy słońce. Podrażnienia zdarzają się nawet w czasie noszenia szorstkich ubranej lub otulania kocykiem. Delikatna skóra malucha jest praktycznie pozbawiona barwnika, co czyni ją bezbronną wobec promieniowania ultrafioletowego oraz słonecznego. Warto pamiętać, że o skórę dziecka trzeba dbać już od najmłodszych lat. Jak dobrać odpowiednie kosmetyki dla dzieci ?

Który kosmetyk dla dziecka wybrać?

W dzisiejszych czasach skóra malucha narażona jest na dużą ilość zanieczyszczeń. Szkodliwe substancje obecne w powietrzu mogą negatywnie oddziaływać na jej powierzchnię. Warto podkreślić, że w pierwszych miesiącach życia wytwarza się naturalne dla zdrowej skóry pH. Ten okres jest tutaj nieprzeceniony, gdyż bazuje na przyszłym zdrowiu dziecka. Ważne jest abykosmetyki dla dzieci nie były przez nas stosowane, gdyż zawierają substancje zapachowe, pieniące czy barwniki, czyli sulfaktantów. Specjalnie w tym celu najwięksi producenci w branży kosmetycznej we współpracy z dermatologami, stworzyli kosmetyki dla dzieci, które pomagają w pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka. Obecnie tego rodzaju produkty znajdziemy w każdej aptece czy drogerii.

Na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyk dla niemowlaka?

Wybierając kosmetyki dla dziecka, niezależnie czy to niemowlę, czy roczny maluch, powinniśmy brać pod uwagę skład kosmetyków. Istotne, by nie posiadały składników, które mogą powodować alergię. Tyczy to się głównie proszków do prania lub płynów do kąpieli. Dokładne czytanie składu jest obowiązkowe w przypadku każdego nowego, niesprawdzonego przez nas kosmetyku. Skóra dziecka dojrzewa do około czwartego roku życia, później jest również wrażliwa, ale zdecydowanie zwiększa się jej odporność na czynniki zewnętrzne. Warto wybierać kosmetyki, które wytworzone są na bazie naturalnych składników, jak wyciągi roślinne, olejki i środki natłuszczające. Najczęściej używany jest olej lniany, ponieważ jego bogaty skład pomaga w redukcji świądu, jak również buduje lipidową naskórka. W kosmetykach dla dzieci częste zastosowanie ma olej makadamia, ze względu na swoje właściwości lecznicze oraz hypoalergiczne. Takie preparaty nie powodują uczuleń skórnych oraz redukują, powstałe przez obtarcia pieluszki, podrażnienia.

Kosmetyki dla małych alergików

Alergie skórne są jednymi z najczęściej diagnozowanych przypadłości. Choruje na nie, co czwarte dziecko. Czasami lekkie zaczerwienienie, nie musi oznaczać od razu alergii, ale wskazuje nadwrażliwość na dany składnik. Dlatego warto czujnie obserwować reakcję dziecka. Jeśli Twój maluch jest alergikiem lub cierpi na przesuszoną czy wręcz atopową skórę, wtedy bez żadnych obaw możesz sięgnąć po naturalne kosmetyki dla dzieci. Są bezzapachowe, pozbawione sztucznych barwników, a co za tym idzie ich działanie jest delikatniejsze. W takim przypadku dobrze jest wybierać całe serie produktowe, przeznaczonych do hydrofobowej skóry. Takie kosmetyki dla dzieci zawierają duże ilości lipidów, czyli związków wiążących wodę, które naturalnie znajdują się w naszym ciele. Dzięki temu skóra będzie dostatecznie nawilżona. Wszystkie produkty można znaleźć w aptece. Jeśli nie jesteśmy pewni czy skład jest bezpieczny dla małego alergika, warto zasięgnąć rady farmaceuty.

Szukasz kosmetyków dla Twojego dziecka? Odwiedź https://www.apteka-melissa.pl/kategoria/kosmetyki-dla-dzieci,801.html.

Dodaj komentarz

Top

Jaki kosmetykami dla dzieci pielęgnować skórę Twojego malucha?

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline