Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Korzyści picia filtrowanej wody

Korzyści picia filtrowanej wody

woda

Każda porada i wskazanie dotyczące zdrowego odżywiania zawiera punkt o zwiększeniu ilości wypijanej wody. Czy to oznacza, że przeciętny człowiek spożywa za mało płynów? Niekoniecznie, ponieważ do dobowego bilansu wliczane są również soki, herbaty czy napoje gazowane oraz soczyste owoce i warzywa. Jednak dobroczynnego wpływu czystej wody na zdrowie człowieka nic nie jest w stanie zastąpić.

Właściwości wody

Woda pomaga utrzymać organizm w dobrej formie. Odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu człowieka, między innymi nawadniając tkanki i pomagając w usuwaniu toksyn z organizmu. Ma również dobroczynny wpływ na pracę nerek – zapobiega powstawaniu w nich kamienia, a szklanka wody wypita od razu po przebudzeniu pobudza jelita do pracy i reguluje ich perystaltykę. To jedne z najważniejszych powodów, dla których należy dbać o dostarczenie odpowiedniej ilości wody każdego dnia, czyli co najmniej 6 szklanek w przypadku dorosłego człowieka.

Dzbanek i butelka filtrująca do wody

By zapewnić sobie odpowiednią podaż płynu, można korzystać z sieci miejskiej, jednak ze względu na dużą ilość kamienia oraz nie zawsze dobry smak takiej wody, dobrym rozwiązaniem jest zakup dzbanka filtrującego. Specjalny wkład oczyszcza wodę pochodzącą z kranu z chloru oraz metali ciężkich – poprawia tym samym jakość i smak płynu. Jest to rozwiązanie korzystne dla środowiska naturalnego oraz opłacalne finansowo – koszt wyprodukowania 1,5 litra doskonałej jakości wody to 10 groszy.

Osoby aktywne, które dużo czasu spędzają poza domem, mogą rozważyć zakup butelki z wkładem filtrującym. Mała i poręczna zmieści się nawet do torebki, można ją napełnić w każdym miejscu, w którym istnieje dostęp do dobrej jakości bieżącej wody. Jest to bardzo dobre rozwiązanie również na czas podróży, dzięki niemu można cieszyć się bowiem smaczną i czystą wodą w cenie, która stanowi ułamek tego, ile płaci się za wodę w popularnych zagranicznych kurortach. Warto jednak przed wyjazdem sprawdzić informacje na temat jakości surowej wody w miejscu zakwaterowania. Nowoczesny wygląd dzbanków i butelek filtrujących jest dodatkowym atutem zachęcającym do zakupu – jak wyglądają poszczególne modele, można obejrzeć na stronie www.sklep.dafi.pl.

Woda ma dobroczynny wpływ na organizm, wspomaga jego pracę, reguluje także wiele procesów. Dobrym rozwiązaniem, by codziennie pić smaczną wodę wysokiej jakości, jest zakup dzbanka filtrującego lub butelki z wkładem oczyszczającym.

Dodaj komentarz

Top

Korzyści picia filtrowanej wody

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline