Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Komórki macierzyste w ortopedii – odkrycie na wagę złota!

Komórki macierzyste w ortopedii – odkrycie na wagę złota!

Komórki macierzyste

Sprawność fizyczna to dla wielu osób synonim wolności i samodzielności. Gdy zaczyna nas coś boleć od razu czujemy się gorzej psychicznie. Myślimy o bólu i o tym jak go uśmierzyć. A co gdy ból jest tak duży, że nie pozwala nam się ruszyć? Niestety z wiekiem nasze mięśnie i stawy zaczynają działać coraz gorzej i dopiero wtedy, gdy zaczynają się pojawiać objawy bólowe, chcemy się leczyć. A dużo łatwiej by były, gdybyśmy leczyli przyczynę, a nie objaw. Taką możliwość daje nam urządzenie Q-graft, które od niedawna robi furorę w ortopedii i medycynie estetycznej.

Specjaliści z krakowskiej kliniki Centrum DER-MED jako nieliczni w kraju wiedzą, jak pomóc Pacjentom ze schorzeniami ortopedycznymi. A to wszystko dzięki połączeniu terapii Q-graft z liposukcją BodyJet!

Co ma wspólnego ortopedia z liposukcją?

Współczesna ortopedia coraz więcej swoich zabiegów opiera na leczeniu komórkami macierzystymi. Przypomnijmy, że komórki macierzyste posiada każdy z nas w swoim organizmie. Komórki mają niesamowite zdolności regeneracyjne, co pozwala na skuteczne leczenie wielu schorzeń, ale także na poprawę kondycji skóry. Ortopedia zainteresowała się komórkami macierzystymi, gdy odkryła, że wstrzyknięcie je w miejsce schorzenia bardzo szybko regeneruje się i przestaje być dla Pacjenta problemem. Aby podane komórki stanowiły prawdziwe lekarstwo, należy je odpowiednio pobrać, a następnie podać. Lekarze z Centrum DER-MED pobierają komórki macierzyste dzięki liposukcji – tłuszcz Pacjenta posiada ogromną ilość komórki, który należy odpowiednio przygotować i pod postacią zawiesiny podać.

Jakie schorzenia można leczyć komórkami macierzystymi?

Komórkami macierzystymi można leczyć przyczyny schorzeń, a nie tylko ich objawy. Naukowcy zauważyli, że po podaniu komórek dużo szybciej goją się złamania kości lub zwichnięcia stawów. Ponadto, komórkami macierzystymi z powodzeniem leczy się: uszkodzone ścięgna, uszkodzone chrząstki stawowe, bóle mięśni związane ze starzeniem się, zwyrodnienia stawów czy tzw. łokieć tenisisty. Co więcej, komórki macierzyste biorą również udział w rekonstrukcji tkanek. Podanie komórek macierzystych jest również dostępne dla osób, którym zależy na przedłużeniu swojej sprawności fizycznej.

Przeciwwskazania do zabiegu

Leczenie komórkami macierzystymi to innowacyjna metoda, dlatego też lekarze przywiązują dużą wagę do odpowiedniego przygotowania Pacjenta do zabiegu. Częścią przygotowań jest dokładny wywiad lekarski, w którym powinna znaleźć się informacja o chorobach i przyjmowanych lekach. To pozwoli wykluczyć pewne powikłania po zabiegu. Istnieją również stałe przeciwwskazania do zabiegu: ciąża, cukrzyca, nadciśnienie, zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby serca, niewydolność nerek, niewydolność wątroby, stany zapalne skóry. Komórki macierzyste są wykorzystywane w przeszczepach autoimmunologicznych, które mogą wywołać alergię, dlatego przed przystąpieniem do zabiegu, należy brać pod uwagę taki rodzaj skutków ubocznych. Nie zmienia to jednak faktu, że taki materiał jest bezpieczniejszy od sztucznego.

Komórki macierzyste – bezpieczny i pewny preparat

Komórki są bardzo dobrze tolerowane przez organizm i szybko przez niego adaptowane. To również przyspiesza proces regeneracji wielu schorzeń. Innowacyjność zabiegu Q-graft polega na jego skuteczności oraz wykorzystaniu materiału całkowicie naturalnego. Efekty leczenia są szybkie i trwałe. Pacjenci nie muszą długo dochodzić do formy, zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po leczeniu komórkami macierzystymi można na długo zapomnieć o bólu.

Jeśli chcesz poznać nową metodę leczenia schorzeń ortopedycznych, wejdź na stronę: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/komorki_macierzyste_z_tluszczu_ortopedia/

Dodaj komentarz

Top

Komórki macierzyste w ortopedii – odkrycie na wagę złota!

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline