Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Czy kobiety powinny ćwiczyć na siłowni?

Czy kobiety powinny ćwiczyć na siłowni?

siłownia

Wiele kobiet uważa, że siłownia to miejsce dla mężczyzn. Treningi na siłowni niektórym kobietom kojarzą się z dużym wysiłkiem oraz z przesadnie rozwiniętymi mięśniami. Tymczasem sporo kobiet jest niezadowolonych ze swojej sylwetki i pragnie poprawić jej wygląd. Najczęściej wybieramy zajęcia w klubach fitness (aerobik, zumbę), rezygnując z treningów na siłowni.

Siłownia to jednak to doskonałe miejsce do treningów zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Treningi kobiet różnią się nieco od treningów mężczyzn. Mężczyźni skupiają się głównie na trenowaniu górnych części ciała, na rozbudowywaniu mięśni klatki piersiowej, barków i bicepsów. Marzeniem kobiet są ładnie wyrzeźbione, jędrne pośladki, płaski brzuch, smukła sylwetka, zgrabne nogi.

Wystarczy odpowiedni plan treningowy, aby osiągnąć te efekty. Podczas gdy mężczyźni skupiają się na treningach z takimi przyrządami do ćwiczeń, jak sztangi, ławeczki do ćwiczeń, maszyny i atlasy do ćwiczeń, idealnymi sprzętami dla kobiet są sprzęty cardio – bieżnie, rowerki stacjonarne, orbitreki, steppery, wioślarze.

Korzyści zdrowotne z treningów na siłowni

Regularne treningi na siłowni bardzo korzystnie wpływają nie tylko na sylwetkę, ale również na zdrowie i samopoczucie. Wzmacniają serce, zapobiegają chorobom układu krążenia, obniżają ciśnienie krwi. Zmniejszają ryzyko wystąpienia cukrzycy i osteoporozy, przeciwdziałają wadom postawy. Przyspieszają przemianę materii, poprawiają formę i sprawność fizyczną.

Regularne wizyty na siłowni mają bardzo pozytywny wpływ nie tylko na zdrowie fizyczne, ale również na zdrowie psychiczne. Zgrabna, sprężysta sylwetka dodaje pewności siebie i wpływa na większe poczucie własnej wartości. Kształtuje charakter, ułatwia pokonywanie codziennych problemów, jest lekiem na stres, dodaje energii i chęci do życia.

Warto więc przełamać stereotypy i zapisać się na siłownię, która już dawno przestała być miejscem tylko dla panów. Odpowiednio dobrany trening pod okiem wykwalifikowanego trenera przyczyni się do poprawy zdrowia, psychiki, ułatwi walkę ze zbędnymi kilogramami. Ćwiczenia na urządzeniach znajdujących się w siłowni są bezpieczne i efektywne. Nie należy się obawiać nadmiernego rozwoju muskulatury.

Wizyty na siłowni to także możliwość poznania nowych osób o podobnych pasjach,  nawiązania nowych przyjaźni. Siłownia to miejsce, gdzie można znaleźć też swoją drugą połówkę.

Dodaj komentarz

Top

Czy kobiety powinny ćwiczyć na siłowni?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline