Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Kobiecy biust w większym rozmiarze – o zabiegu powiększania piersi

Kobiecy biust w większym rozmiarze – o zabiegu powiększania piersi

piersi

Piersi stanowią nieodzowny atrybut kobiecej sylwetki. O ich urodzie decyduje kształt, jędrność i wielkość. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw niezadowolonym posiadaczkom małych biustów. Kto kwalifikuje się do zabiegu powiększenia piersi i jak on przebiega? Czy jest bezpieczny?

Wskazania i predyspozycje do zabiegu

Plastyki chirurgicznej piersi może dokonać każda pełnoletnia, zdrowa kobieta. Na taki krok najczęściej decydują się panie niezadowolone z rozmiaru swojego biustu. Drugą grupą są matki, których piersi utraciły jędrność na skutek karmienia. Zabieg pomaga również pacjentom onkologicznym, które miały wykonaną mastektomię. Wciąż w mniejszości pozostają kobiety o zbyt dużym rozmiarze miseczki, pragnące cieszyć się mniejszym biustem.

Przebieg zabiegu

Powiększenie piersi następuje poprzez wszczepienie implantu. Dostępne są modele, wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Te drugie cieszą się większą popularnością, ponieważ mają konsystencję podobną do naturalnej piersi. Operację w znieczuleniu ogólnym (narkozie) wykonuje chirurg. Implanty umieszczane są zgodnie z możliwościami budowy anatomicznej pacjentki. Więcej o zabiegu znaleźć można na stronie: www.tourmedica.pl.

O czy pamiętać po zabiegu i rekonwalescencja

Po udanej operacji pacjentka otrzymuje od kliniki specjalny elastyczny stanik, który pełni rolę bandaża. Powinna go nosić bez przerwy i zdejmować jedynie do mycia. Lekarze zalecają, by po zabiegu ograniczyć ruch do spacerów. Szwy pooperacyjne zostają usunięte po upływie 10 lub 14 dni, jednak aktywność fizyczna może zostać wznowiona dopiero po około 6 tygodniach. 3 miesiące to minimalny czas, po którym widoczne są pełne efekty zabiegu.

Efekty i maksymalna zmiana rozmiaru

Powiększenie rozmiaru miseczki to jedno. W efekcie plastyki możliwe jest również otrzymanie piersi o określonym kształcie. Przed podjęciem decyzji o operacji warto pamiętać, że technologia wszczepiania implantów ma swoje ograniczenia: rozmiar zostanie zwiększony maksymalnie o jeden lub dwa. Miseczka A może wprawdzie zostać zastąpiona C, jednak nie będzie możliwe uzyskanie dużych piersi w rozmiarze D lub E.

Zabieg chirurgicznego powiększenia piersi jest bezpieczny, powikłania występują rzadko. Postęp medycyny estetycznej powoduje, że nic nie stoi na przeszkodzie, by dokonać drobnej poprawy dzieła Matki Natury.

Dodaj komentarz

Top

Kobiecy biust w większym rozmiarze – o zabiegu powiększania piersi

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline