Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Klasyka w najlepszym wydaniu – tajski masaż pleców, ramion i głowy

Klasyka w najlepszym wydaniu – tajski masaż pleców, ramion i głowy

spa

Efektami wielogodzinnej pracy przed komputerem mogą być dolegliwości bólowe ze strony pleców i karku, a także silne bóle migrenowe czy problemy z koncentracją. Ażeby sobie z nimi poradzić, warto udać się na klasyczny tajski masaż pleców, ramion i głowy.

Kiedy warto wybrać się na masaż tajski?

Kłopoty ze snem, nadmierna nerwowość, przedłużający się stres, a do tego często praca w jednej pozycji, w zamkniętym pomieszczeniu, muszą po jakimś czasie odbić się zarówno na zdrowiu, jak i samopoczuciu.

Panaceum na te wszystkie dolegliwości jest głęboki relaks, który uwolni nasze myśli i ciało od napięcia. Sami nie jesteśmy w stanie zapewnić sobie takiego odprężenia. Mogą nam to ułatwić jedynie liczne techniki relaksacyjne. Wśród tych najbardziej skutecznych wymienia się masaż tajski wykorzystujący najskuteczniejsze techniki relaksacji, tj. jogę, akupresurę, ajurwedę.

Według wierzeń twórców tej metody, na ciele ludzkim znajduje się sieć kanałów energetycznych. Pod wpływem stresu i przeciążenia trudnymi sytuacjami kanały zostają zablokowane. W efekcie dochodzi do zakłócenia przepływu energii. Wtedy pojawiają się takie objawy, jak: bezsenność, nerwowość, niekontrolowane jedzenie czy problemy emocjonalne.

Usunąć je można jedynie poprzez rytmiczne, powolne uciskanie określonych punktów na ciele bądź też ich głaskanie. W ten sposób dochodzi do odblokowania kanałów energetycznych i przywrócenia ustrojowi równowagi.

W trakcie masażu dochodzi do wprowadzenia pacjenta w stan całkowitego rozluźnienia. Masaż tajski znajduje więc swoje zastosowanie zawsze wtedy, gdy brakuje energii do działania i witalności. Uciskanie określonych miejsc na ciele doprowadza również do usunięcia napięcia mięśni, ścięgien i stawów. Poleca się go zatem osobom, które mają problemy z poruszaniem się.

Zabiegi przyczyniają się też do usprawnienia procesów przemiany materii. Dzięki temu organizm szybciej pozbywa się toksyn. To z kolei usprawnia pracę układu odpornościowego oraz pomaga w utrzymaniu szczupłej sylwetki.

Jak działa tajski masaż klasyczny pleców, ramion i głowy?

Szczególną odmianę masażu tajskiego stanowi masaż pleców, ramion i głowy, w której masażystka skupia największą uwagę właśnie na tych fragmentach ciała. Poświęca im najwięcej czasu, ale masuje również pozostałe obszary ciała, aby zapewnić organizmowi pełną równowagę.

Zadaniem tajskiego masażu pleców, ramion i głowy jest odblokowanie 37 punktów energetycznych umiejscowionych w tych obszarach ciała. Technika ta nie wymaga stosowania olejków zapachowych. Masażystka wykorzystuje specjalną maść ziołową, a podczas rytuału posługuje się rękoma, kolanami, udami i stopami.

Ten rodzaj masażu poleca się w szczególności:

  • osobom zestresowanym,
  • kierowcom,
  • pracownikom biurowym,
  • osobom wykonującym pracę siedzącą w jednej pozycji.

Zabieg wiąże się z licznymi korzyściami. Przede wszystkim usuwa:

  • bóle różnych części kręgosłupa i pleców,
  • przykurcze mięśni,
  • bóle chroniczne,
  • dolegliwości pourazowe.

Taki masaż prowadzi też do nastawienia kręgów i przywrócenia właściwej postawy ciała. Usuwa napięcie mięśni karku i ramion, które często towarzyszą osobom pracującym w jednej (siedzącej) pozycji. Przyczynia się do przyjemnego uczucia odciążenia kręgosłupa, szyi i karku. Znajduje też zastosowanie przy zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa czy dyskopatii.

Masaż głowy pomaga z kolei w redukcji bólów migrenowych. Dodatkowo poprawia stan mieszków włosowych oraz wspiera proces wzrostu włosów. Zapobiega łysieniu i zmniejsza jego widoczność. Sprzyja też usunięciu problemów z koncentracją. Końcowy element zabiegu, czyli masaż twarzy, uszu i dłoni, przynosi wyraźne odprężenie i wyciszenie. Tym samym likwiduje wszelkie problemy ze snem. Doprowadza również do poprawy ogólnego samopoczucia. Wspiera także walkę z depresją.

Jeśli jesteś osobą, która wykonuje pracę siedzącą, zdecyduj się – przynajmniej raz w miesiącu – na tajski masaż pleców, ramion i głowy.

W Warszawie ten rodzaj masażu proponują, na przykład, Salony Tajskiego Spa. Dzięki takim zabiegom łatwiej poradzisz sobie z typowymi dla tego typu pracy dolegliwościami. Pozbędziesz się uporczywych bólów kręgosłupa i głowy. Ponadto poczujesz prawdziwą moc głębokiegorelaksu.

Dowiedz się więcej na: TajskieSpa.pl

Dodaj komentarz

Top

Klasyka w najlepszym wydaniu – tajski masaż pleców, ramion i głowy

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline