Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Jakimi preparatami się wspomagać przy odchudzaniu?

Jakimi preparatami się wspomagać przy odchudzaniu?

odchudzanie

Czasami nawet zdrowy tryb życia, dieta i regularne ćwiczenia nie przynoszą efektów w postaci szczupłej sylwetki. Wówczas zamiast popadać we frustrację – warto sięgnąć po sprawdzone preparaty z apteki, które wspomagają odchudzanie. Na runku dostępnych jest kilka rodzaje tabletek pomagających zrzucić niechciane kilogramy.

Tabletki hamujące łaknienie

Do pierwszej grupy środków wspomagających odchudzanie zaliczymy środku hamujące łaknienie. Możemy je polecić zwłaszcza osobom, które nie mogą sobie same poradzić z nieposkromionym apetytem. Tabletki te zawierają zwykle włókna roślinne, które dzięki absorpcji wody pęcznieją w żołądku, wywołując uczucie sytości. W tym wypadku mniejszy apetyt równa się mniejsza waga. Warto przyzwyczaić organizm do przyjmowania mniejszej ilości pokarmu, dzięki czemu nawet po ich odstawieniu nie przytyjemy. Tabletki hamujące łaknienie są zwykle przyjmowane około pół godziny przed posiłkiem. Do grupy tej zaliczyć możemy m.in. bioslank, chudeus-syt, slim trio, ananas, dobrze sprawdzają się w tej roli również produkty z błonnikiem.

Tabletki zmniejszające wchłanianie tłuszczu

Tu wyróżnić możemy chitinin, chitochrom i tym podobne preparaty zawierające chitosan otrzymywany z pęcherzyków skorupiaków morskich. Sekret jego działania odchudzającego tkwi w tym, że absorbuje wodę i wiąże tłuszcz w naszym organizmie. Przy tego rodzaju kuracji należy pamiętać o piciu większej ilości wody oraz uzupełnienie diety w takie witaminy jak A, D, E, K. Poza wspomnianymi powyżej preparatami świetnie w blokowaniu działania enzymów odpowiedzialnych za metabolizm tłuszczów sprawdzają się również: kwas linolowy (CLA), kwas hydroksycytrynowy (HCA) inhibitory lipazy (flawonole).

Tabletki wytwarzające ciepło

Dość interesującym rozwiązaniem mogą być odchudzające tabletki wytwarzające ciepło – czyli środki termogeniczne. Zaliczyć do tej grupy możemy takie preparaty jak slinea, L-karnityna 500, super fat burner. Zanim jednak zaczniemy je zażywać, warto zapoznać się z ich skutkami ubocznymi, bowiem nie są to preparaty dla każdego.

Odpowiednie preparaty i suplementy diety z pewnością znajdziecie w każdej aptece – można skorzystać z pomocy farmaceuty lub wybrać samodzielnie potrzebne środki online np. w aptece internetowej aptekamirowska.pl.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Jakimi preparatami się wspomagać przy odchudzaniu?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline