Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Jaki masz typ włosów?

Jaki masz typ włosów?

jesień

Różnorodność typu włosów jest ogromna. Niektórzy mogą się pochwalić długimi, grubymi i lśniącymi włosami, inni cienkimi i łamliwymi, jeszcze inni cienkimi ale zadbanymi i lśniącymi. Mamy kilka ogólnie przyjętych kryteriów podziału włosów, na przykład według porowatości, grubości, przejawianych cech czy odbytych na nich zabiegów. Jedną z cech którą jako pierwszą zauważamy gołym okiem, jest grubość włosa (czyli jego przeciętna średnica).

Czy mam cienkie włosy?

Cienkie włosy mogą sprawiać wrażenie bujnych, ponieważ nie chodzi w tym przypadku o ich ilość, a o średnicę pojedynczego włosa. Oczywiście może zdarzyć się, że osoba z cienkimi włosami dodatkowo nie jest obdarzona zbyt dużą ich ilością. Główne cechy wskazującą na to, że jesteśmy posiadaczami cienkich włosów to łatwość ich plątania i elektryzowania, łatwe odkształcanie (na przykład po spięciu gumką), mała elastyczność, bardzo często dodatkowo występuje nadmierne przetłuszczanie, przez co wymagają częstego mycia.

Stylizacja cienkich włosów

Bardzo dobrym sposobem na wizualne „oszukanie” cienkich włosów jest ich kręcenie lub falowanie, które od razu optycznie zwiększają objętość. Są także dostępne kosmetyki stylizacyjne, specjalnie dedykowane włosom cienkim i delikatnym, dzięki czemu układając je nie osłabimy dodatkowo ich struktury. Jeżeli cienkie włosy są przy okazji rzadkie, możemy rozważyć użycie produktu Dr Hair, który skutecznie i „od ręki” ukrywa prześwity głowy dając natychmiastowy efekt gęstości. Odradza się tapirowanie, które chociaż daje skuteczny efekt w szybkim czasie, jest procesem tak niszczącym, że nie warto ryzykować (szczególnie i tak z natury cienkich włosów) na chwilowy efekt, którego skutki byłyby odczuwalne jeszcze bardzo długo.

Pielęgnacja cienkich włosów

Najlepiej zacząć pielęgnację włosów cienkich od odpowiedniego, dobrego dla nich cięcia (dobrymi fryzurami będą włosy półdługie, bob, lob, a także fryzury krótkie). Drugą sprawą, równie ważną, są dobrze dobrane kosmetyki pielęgnacyjne. Należy odczytywać potrzeby włosów i dopasować do nich na przykład mycie – w zależności od procesu ich przetłuszczania dobrać częstość i delikatny, ale skutecznie oczyszczający szampon. Do dyspozycji mamy także dobrze dostępne odżywki dodające objętości, włosy cienkie także bardzo dobrze reagują na delikatne kosmetyki organiczne.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Jaki masz typ włosów?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline