Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Jak skutecznie schudnąć?

Jak skutecznie schudnąć?

odchudzanie

Czy można skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów trenując we własnym mieszkaniu? Istnieje wiele ćwiczeń, które to umożliwiają. Poniżej znajdziecie kilka sposobów pozwalających walczyć z nadwagą bez potrzeby wychodzenia z domu.

Rozgrzewka

Każdy trening należy poprzedzić rozgrzewką. Rozgrzanie organizmu jest niezbędne, ponieważ przygotowuje go do wysiłku oraz znacznie poprawia efektywność ćwiczeń. Prawidłowo przeprowadzona rozgrzewka powinna trwać kilka minut i mieć charakter lekkiego rozruchu. Dzięki niej organizm jest dużo mniej podatny na różnego rodzaju kontuzje.

Ćwiczenia z piłką

Osoby powracające do treningów po dłuższej przerwie powinny rozpocząć od spokojnych ćwiczeń. Organizm nieprzyzwyczajony do wysiłku może bardzo źle zareagować na zbyt intensywne ćwiczenia.  Dobrym wprowadzeniem do trening są ćwiczenia z piłką, mogą je wykonywać osoby starsze i ze znaczną nadwagą. Wykonywanie ich nie obciąża nadmiernie stawów.

Ćwiczenia z hula-hop

Jeśli naszym celem jest praca nad smukła sylwetką oraz spalenie nadmiaru tkanki tłuszczowej, idealnym rozwiązaniem wydaje się wykorzystanie hula-hop. Kręcenie hula-hopem jest bardzo skuteczne pod warunkiem, że trenujemy systematycznie. Najlepsze wyniki można osiągnąć ćwicząc codziennie, przez co najmniej dwadzieścia minut. Skuteczność tych ćwiczeń znacznie podnosi dobra rytmiczna muzyka.

Skakanie na skakance

Kolejnym ćwiczeniem znanym z dzieciństwa jest skakanie na skakance. Ten rodzaj aktywności jest również bardzo skuteczny. W czasie półgodzinnego treningu można spalić nawet ponad trzysta kalorii. Ćwiczenie to ma też inne zalety między innymi umożliwia modelowanie mięśni ud, łydek oraz mięśni ramion.

Sprzęt do ćwiczeń

W domu można również trenować na specjalnie do tego stworzonym sprzęcie treningowym. Możliwości jest naprawdę dużo, a wybór powinien być uwarunkowany indywidualnymi predyspozycjami oraz możliwościami lokalowymi. W przypadku małego mieszkania najlepiej zdecydować się na zakup steppera. Jest to niewielkie, lecz bardzo skuteczne urządzenie. Trening na nim przypomina wchodzenie po schodach.

W sytuacji, gdy dysponujemy większą przestrzenią można sobie pozwolić na zakup innych urządzeń takich jak rowerek treningowy, orbitrek, wioślarz czy bieżnia elektryczna. Każda z tych maszyn jest bardzo skuteczna. Ogromną zaletą tych urządzeń jest to, że ćwiczenia na nich są bardzo komfortowe. Pozwalają też połączyć trening z inną aktywnością, na przykład słuchaniem audiobooka lub oglądaniem ulubionego serialu. Ich wadą jest natomiast cena, dobrej klasy urządzenia mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Top

Jak skutecznie schudnąć?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline