Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Instrukcja zakładania soczewek kontaktowych

Instrukcja zakładania soczewek kontaktowych

soczewki

Noszenie okularów może być uciążliwe. Wie o tym każdy, kto doświadczył zsuwania się oprawek, uprawiania w nich sportu lub niespodziewanych uszkodzeń mechanicznych. Tymczasem istnieje proste rozwiązanie niwelujące wszystkie wspomniane niedogodności. Wystarczy założyć soczewki Acuvue. Wiele osób rezygnuje z tej alternatywy, obawiając się trudności, z jakimi mogłoby się wiązać ich zakładanie. Strach ma jednak wielkie oczy, a w tym przypadku wystarczy poznanie odpowiedniej techniki i praktyka – przeczytaj więcej na: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Zakładanie soczewek w kilku krokach

Po pierwsze wszystkie zabiegi tego typu wymagają przestrzegania podstawowych zasad higieny. Wkładanie soczewek zaczynamy zatem od dokładnego umycia rąk oraz ich osuszenia. W celu oczyszczenia warto użyć mydła antybakteryjnego w postaci płynnej oraz ręcznika, który nie pozostawi na skórze żadnych nitek ani strzępów materiału. Później można przejść do nakładania produktu. Zanim trafi na właściwe miejsce, należy sprawdzić czy krawędzie nie wywinęły się na drugą stronę. Prawidłowa soczewka powinna mieć półkulisty kształt, bez żadnych ostrych krawędzi. Po upewnieniu się, że kształt jest prawidłowy, można przejść do kroków właściwych. Jednym palcem przytrzymać górną powiekę, by zapobiec odruchowi mrugania, a na opuszek palca wskazującego umieścić produkt. Pozostałymi przytrzymać dolną powiekę, jednocześnie nakładając soczewkę na oko. W tym samym czasie należy skierować wzrok ku górze. Ostatnim krokiem jest zamknięcie powieki, by pozwolić na naturalne dopasowanie się soczewki do kształtu oka. Aby nie pomylić prawego i lewego produktu, najlepiej jest zaczynać zakładanie soczewki zawsze od tego samego oka.

W odwrotnym kierunku, czyli zdejmowanie soczewek

Ten etap rozpoczynamy tak samo jak poprzedni, myjąc ręce. Następnie należy skierować wzrok ku górze i przytrzymać dolną powiekę, używając do tego środkowego palca. Do tak ułożonego oka można zbliżyć palec wskazujący, którym trzeba przesunąć soczewkę w dół, do białej części. Kiedy soczewka znajduje się już w tym miejscu, należy wyjąć ją z oka, używając do tego kciuka i palca wskazującego, wykonując nimi równomierny ruch ściągajacy ku sobie. Czynność powtórzyć również dla drugiego oka. Jeśli używamy soczewek jednorazowych, to należy je zutylizować. W przypadku wielokrotnego użytku włożyć do pojemnika ze specjalnym płynem, dzięki któremu produkt nie traci swoich właściwości ani nie wysusza się.

Jak widać proces zakładania i zdejmowania soczewek nie jest bolesny ani trudny. Wystarczy tylko spróbować.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Instrukcja zakładania soczewek kontaktowych

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline