Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Implanty Nobel Biocare to więcej, niż tradycyjna implantologia

Implanty Nobel Biocare to więcej, niż tradycyjna implantologia

implanty

Zdarza się, iż zastosowanie implantów stomatologicznych do odbudowy ubytków w uzębieniu pacjenta jest najlepszym rozwiązaniem. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie trwałych efektów, zarówno funkcjonalnych, jak i wizualnych – typowo estetycznych. Implanty Nobel Biocare są produktami najwyższej jakości. Ich użycie gwarantuje satysfakcję z dobrze dokonanej inwestycji – na całe życie!

Szwajcarska jakość i niezawodność

Szwajcarsko-szwedzkie implanty Nobel Biocare są powszechnie uznawane za produkty klasy Premium; charakteryzuje je najwyższa jakość.

Implanty są rozwiązaniem problemu braku uzębienia – pojedynczego bądź całkowitego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, iż nawet jeśli brak zębowy jest mało widoczny, może powodować liczne konsekwencje dla kości szczęk i żuchwy, na przykład przemieszczanie się sąsiednich zębów w kierunku luki. Ponadto defekt estetyczny w obrębie jamy ustnej dla wielu pacjentów jest na tyle kłopotliwy, że decydują się na wstawienie implantu i odbudowanie brakującego zęba.

Implant jest tytanowym wkrętem umieszczanym chirurgicznie (wkręcanym) w kości szczęki pacjenta. Na nim osadzona jest śruba mocująca (łącznik) i korona (uzupełnienie protetyczne). Taki zabieg pozwala na całkowite odbudowanie brakujących zębów. Z kolei osteointegracja, czyli obrastanie kości wokół implantu powoduje, iż traktowany jest on – po 2 do 9 miesięcy – jak naturalny korzeń zębowy.

Nobel Biocare – implanty godne polecenia

Produkty tej funkcjonującej od połowy lat 60. XX wieku szwajcarsko-szwedzkiej marki należą do klasy Premium.

Nobel Biocare jest klasą samą w sobie – implanty tej firmy podzielone zostały na cztery systemy wykonane z czystego tytanu poddanego obróbce plastycznej (dla większego wzmocnienia produktów).

Wśród nich wyróżniamy:

  • Nobel Active – polecany przy słabych warunkach kostnych, zapewniający wysoką pierwotną stabilizację. Stosowany głównie w strefie estetycznej oraz po ekstrakcji – w przypadku koniecznej szybkiej implantacji. Wybór tego rodzaju implantów, dzięki możliwości zmiany kierunku przy ich wkręcaniu, daje lekarzowi możliwość dowolnego ich umiejscowienia.
  • Nobel Replace – to dwuczęściowy, uniwersalny implant do zastosowania w miękkich i twardych kościach, zarówno przy jedno-, jak i dwuetapowych zabiegach.
  • Nobel Speedy – posiadają dwa połączenia – zewnętrzne i wewnętrzne, co zwiększa możliwości nadbudowy protez. Stożkowa budowa upraszcza chirurgiczne procedury.
  • Branemark – to uniwersalne, najczęściej stosowane implanty posiadające równoległe ściany. Stosowane są we wszystkich wskazaniach klinicznych. Dzięki nim możliwe są procedury chirurgiczne bez przeszczepiania kości.

Szeroki wybór długości i średnic oraz dwa protokoły wszczepień tych implantów – paralelny i stożkowy – są charakterystyczne dla produktów tej marki. Ponadto bogaty wybór łączników oraz protez sprawia, iż implanty Nobel Biocare są godne uwagi pacjentów.

Nowoczesne rozwiązania dla zdrowego uśmiechu

Współczesna implantologia daje możliwość uzupełnienia braków w uzębieniu trwałymi produktami, jakimi są implanty marki Nobel Biocare.

Stosowanie implantów sprawdza się w przypadku zarówno chęci uzupełnienia pojedynczych ubytków zębowych, jak i w sytuacji planowanego zakotwienia mostów i protez – przy częściowych oraz całkowitych brakach uzębienia.

Zaplanowane działania – od wykonania badań ogólnych, zdjęć RTG czy tomografii komputerowej określonej części jamy ustnej, po przygotowanie dokładnego planu leczenia – gwarantuje końcowy sukces.

Każdorazowo zarówno ilość, jak i rodzaj wszczepów – implantów ustalana jest indywidualnie, zgodnie z warunkami w obrębie jamy ustnej. Dopiero po wgojeniu się implantów lekarz wykonuje korony, mosty oraz protezy. Całość po zakończeniu leczenia – dopasowana do istniejących zębów, bądź zbudowana od podstaw – prezentuje się bardzo estetycznie i niezwykle naturalnie. Tak wykonane uzębienie gwarantuje pacjentom komfort i wspaniałe samopoczucie.

Profesjonalne usługi w zakresie implantologii realizowane pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry lekarskiej, oferuje na przykład – Gabinet Stomatologiczny DentalMed.

Dodaj komentarz

Top

Implanty Nobel Biocare to więcej, niż tradycyjna implantologia

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline