Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Hipoalergiczne pranie. Pomoc dla alergików

Hipoalergiczne pranie. Pomoc dla alergików

pranie

Aby ustrzec się przed nieprzyjemnymi i uciążliwymi objawami alergii, stosowanie hipoalergicznych proszków, kapsułek i płynów do prania jest rozwiązaniem najbardziej oczywistym.

W obecnych czasach, gdzie wszechobecna chemia znajduje się nawet w produktach spożywczych, staramy się ustrzec przynajmniej nasze dzieci przed groźnymi i uciążliwymi chorobami, do których między innymi należy alergia.

Objawy alergii

Alergia to reakcja organizmu na czynnik z pozoru niegroźny, który z niewiadomych powodów może spowodować u osoby uczulonej zaburzenie, objawiające się wysypką, puchnięciem krtani, gwałtownym katarem, atakiem astmy lub innym niepożądanym czynnikiem chorobowym.
Osoba uczulona, ale nie mająca styczności z alergenem nie jest świadoma zagrożenia. W momencie zetknięcia się z nim następuje reakcja, która skutkuje nieprzewidywalnymi efektami.

Najczęściej obserwuje się uczulenia, w których występują reakcje skórne takie jak: pokrzywka, świąd, wysypka lub zaczerwienienie skóry. Do takich objawów dochodzi przeważnie podczas używania nieodpowiedniego proszku lub płynu do prania, szczególnie niezalecanych do prania odzieży dziecięcej.

Proszków nadających się do prania ubranek niemowlęcych jest dużo, ale wybór może być dość trudny, bowiem skóra noworodka jest dużo wrażliwsza i cieńsza od skóry dorosłego człowieka, a nieodpowiedni proszek może ją podrażnić lub co gorsza – uczulić.
Aby ustrzec się przed nieprzyjemnymi i uciążliwymi objawami alergii, stosowanie hipoalergicznych proszków, kapsułek i płynów do prania jest rozwiązaniem najbardziej oczywistym.

Bezpieczne środki do prania

Hipoalergiczne proszki i hipoalergiczne kapsułki do prania można bez problemu znaleźć w wielu sklepach z chemią przemysłową. Wiodącym producentem hipoalergicznych produktów jest firma Jelp. Pełną oferta różnorodnych środków do prania dostępna jest w sklepie internetowym – sklep.jelp.pl.

Produkty tego duńskiego producenta przeznaczone są głównie dla alergików, dzieci i niemowląt już od pierwszego dnia życia. Są to wyroby hipoalergiczne, a opracowana przez specjalistów receptura czynnika piorącego, pozwala na ich bezpieczne stosowanie nawet w przypadku nadwrażliwości skóry. Proszki, kapsułki i płyny firmy Jelp stosowane do prania ubranek niemowlęcych nie podrażniają skóry i nie powodują uczuleń, ponieważ świetnie się wypłukują nie pozostawiając smug na wypranych ubraniach. Mają certyfikaty potwierdzające właściwości hipoalergiczne składników. Ich jakość została potwierdzona przez Instytut Matki i Dziecka, a także Polskie Towarzystwo Położnych, co daje gwarancję bezpieczeństwa używania. Wśród składników proszku nie występują fosforany, wybielacze czy sztuczne barwniki, a jego formuła oparta jest na recepturze stosowanej w produkcji mydła.

Właściwości hipoalergiczne

Produkty do prania Jelp dzięki swojemu delikatnemu działaniu, oprócz ochrony delikatnej skóry niemowlęcia, chronią również tkaniny nadając im miękkość, nie powodują ich mechacenia czy odbarwiania, a wręcz przeciwnie – kolory stają się bardziej wyraziste.

Preparaty do prania firmy Jelp występują w dwóch rodzajach: do kolorów i do tkanin białych, a rozpiętość temperatury prania wynosi od 30 do 90 stopni Celsjusza. Dzięki delikatnym składnikom zawartym w proszku lub kapsułce ubranka stają się miękkie, delikatnie pachnące, kolory wyrazistsze, a biel bardziej jasna.

Dodaj komentarz

Top

Hipoalergiczne pranie. Pomoc dla alergików

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline