Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Herbaty odchudzające

Herbaty odchudzające

zielona herbata

Na naszym rynku wybór odchudzających herbatek jest bardzo szeroki. Niektóre odmiany herbaty istotnie są bardzo dobrym środkiem skutecznie wspomagającym odchudzanie. Jedne z najbardziej popularnych herbat, znanych ze swych właściwości leczniczych to herbata zielona, czerwona oraz biała.

Herbata zielona to prawdziwy leczniczy antyoksydant. Herbata doskonale wpływa nie tylko na prawidłowe trawienie, ale także na właściwą przemianę materii. Zielona herbata znana jest zwłaszcza w krajach azjatyckich, jednakże jej walory smakowe i lecznicze doceniono także w innych częściach świata. Mówi się, że picie zielonej herbaty przynajmniej raz dziennie może znacznie obniżyć poziom złego cholesterolu we krwi, zawarte w herbacie polifenole zwalczają ponadto wirusy i bakterie oraz hamują działanie związków odpowiedzialnych za tworzenie się komórek nowotworowych. Zawartość kofeiny gwarantuje działanie zbliżone do kawy – działa wolniej ale a to znacznie skuteczniej. Zielona herbata ponadto wspomaga pamięć oraz koncentrację. Picie zielonej herbaty sprzyja dobremu trawieniu. Co najważniejsze, zielona herbata dzięki swoim unikalnym składnikom opóźnia proces starzenia się oraz zapobiega otyłości, dzięki hamowaniu wnikania do komórek tłuszczowych glukozy.

Biała herbata nie bez przyczyny nazywana jest „eliksirem młodości, podobnie jak ma to miejsce w przypadku zielonej herbaty także i biała opóźnia proces starzenia się, a także orzeźwia i znacznie poprawia koncentrację. Jej właściwości zwalczania powstawania zmian nowotworowych są znacznie silniejsze niż w przypadku zielonej herbaty. Białą herbatę poleca się także jako środek zastępujący kawę, ma bowiem bardzo podobne do niej działanie, a jest przy tym znacznie bardziej zdrowsza. Biała herbata redukuje skutecznie stres i napięcie, poleca się ją także osobom ze skłonnościami do tycia, redukuje bowiem powstałe w organizmie komórki tłuszczowe.

Spośród szerokiego grona czerwonych herbat, najbardziej znana i najczęściej polecana jest liściasta herbata Pu-Erh, która produkowana jest w procesie podwójnej fermentacji, dzięki czemu jej liście zabarwiają się na unikalny czerwony kolor. Znana jest ze swego wyjątkowego i niepowtarzalnego smaku oraz wyrazistego aromatu. Czerwona herbata zawiera takie substancje odżywcze jak żelazo, wapń, selen, magnez, alkanoidy, flawonoidy oraz aminokwasy. To właśnie tym składnikom czerwona herbata zawdzięcza miano „pogromcy tłuszczu”. Picie tej herbaty gwarantuje nam trwały efekt zrzucenia nawet do 9kg w ciągu miesiąca, pod warunkiem że podczas kuracji oprócz czerwonej herbaty pijemy jedynie wodę mineralną. Czerwona herbata skutecznie redukuje nadmiar tłuszczu, dlatego szczupłe osoby nie muszą obawiać się o spadek wagi. Osoby odchudzające się bądź stosujące dietę, powinny unikać spożywania słodzonej czerwonej herbaty.

4 thoughts on “Herbaty odchudzające

  1. Ja popijam herbatki z grupy big-active . Jest ich kilka, ale jeśli chodzi o mnie to active burn najbardziej mi odpowiada.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Herbaty odchudzające

Czas na przeczytanie: 2 min
4
Inline
Inline