Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Golarka do ubrań – sposób na odświeżenie swojej odzieży

Golarka do ubrań – sposób na odświeżenie swojej odzieży

odporność

Niestety nawet najlepszej jakości ubrania mają tendencję do mechacenia się. Malutkie kuleczki szpecą odzież i sprawiają, że wygląda ona na starą i znoszoną. Często takie ubrania idą w odstawkę, może nawet lądują w śmietniku i są zastępowane przez nowe. A przecież można łatwo przywrócić im dawną świetność. Co więcej – to właściwie nic nie kosztuje. Wystarczy prosta golarka do ubrań na prąd. Czym cechuje się dobry model takiego urządzenia?

Działanie golarki do ubrań

Elektryczna golarka do odzieży to bardzo proste urządzenie, którego używa się do eliminowania z ubrań zmechaceń. Małe kuleczki trafiają do zbiorniczka, dzięki czemu praca nie przyczynia się do bałaganu i jest bardzo wygodna. Część goląca to metalowa tarcza z otworkami, przez które zmechacenia dostają się pod ostrza. Rezultatem działania takiego narzędzia są idealnie gładkie powierzchnie materiałów. To banalnie łatwy i niemal zupełnie darmowy sposób na to, by obdarzyć swoje ubrania drugim życiem.

Dowiedz się więcej na wasserman.eu

Jaką golarkę do odzieży wybrać?

Elektryczne golarki do ubrań różnią się między innymi ceną. Najtańsze kosztują zaledwie parę złotych, a te najdroższe – kilkadziesiąt. Czy jest między nimi różnica? Ano jest. Przede wszystkim prostsze urządzenia działają znacznie krócej na jednym ładowaniu. A to znaczy, że możemy potrzebować przerw na uzupełnienie energii. Mniejsza jest także ich wydajność – zdecydowanie więcej namachamy się nimi, aby oczyścić ten sam fragment materiału, na który wystarczyłoby ledwie parę ruchów lepszej golarki. Tańsze urządzenia mogą także zahaczyć o tkaninę i zniszczyć ją.

Urządzenia tego typu różnią się także sposobem zasilania. Najbardziej praktyczne okażą się golarki sieciowe, gdyż działają one tak długo, jak długo są podpięte do prądu. W ich wypadku warto jednak zwrócić uwagę na przewód, gdyż zbyt krótki może znacznie utrudnić pracę. Funkcjonalna wydaje się również golarka bezprzewodowa, której dzięki bateriom możemy użyć w dowolnym miejscu i czasie. Niestety pożera ona bardzo duże ilości energii, więc bateryjki wyczerpują się w szybkim tempie. Wydajność takiego urządzenia jest też znacznie mniejsza. Najlepsze rozwiązanie to prawdopodobnie połączenie obu tych opcji – maszynka do ubrań z ładowarką.

Jaka jest dobra maszynka do ubrań?

Dobra golarka do odzieży powinna być wydajna i mieć możliwość długiej pracy. Musi posiadać dobrej jakości ostrza, odporne na stępianie. Bardzo istotna jest także jej uniwersalność – lepiej by nie była przeznaczona wyłącznie do jednego rodzaju ubrań. Nie mniej istotny jest ergonomiczny kształt urządzenia, który zapewni wygodę pracy.

Dodaj komentarz

Top

Golarka do ubrań – sposób na odświeżenie swojej odzieży

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline