Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Fitness 24 – czy ćwiczenie nocą się opłaca?

Fitness 24 – czy ćwiczenie nocą się opłaca?

fitness

Każdy, kto lubi ćwiczyć, ma swoje preferencji co do części dnia, w której przeprowadza trening. Dla jednych będzie to wcześnie rano, inni wolą się wybrać na siłownię po pracy a inni… robią to w nocy. Można pomyśleć, że tylko szaleńcy „przerzucają żelazo” nad ranem, jednak prawda jest taka, że każdy z nas jest inny i co innego preferuje. Czy trening nocą jest efektywny i kto może z niego korzystać? W tym artykule postanowiliśmy odpowiedzieć na te wątpliwości.

Dla kogo ćwiczenia nocą?

Ćwiczenia nocą preferują przede wszystkim ludzie mieszkający w dużych miastach, pracujący na drugą czy trzecią zmianę. Zazwyczaj prowadzą oni inny tryb życia, niż większość osób. Przede wszystkim rano odsypiają pracę popołudniową czy też nocną. Są nastawieni na nocny tryb życia – wtedy są wypoczęci oraz skorzy do aktywności fizycznych czy też towarzyskich. O wiele łatwiej im pójść na trening nocą, niż inną porą. Niektórzy bardzo sobie cenią to, że w nocy na siłowniach jest o wiele mniej osób, a to oznacza wolne przyrządy do ćwiczeń i mniej skrępowania.

Kolejną grupą osób, do których trafiają treningi wieczorami czy nocą są tzw. nocne marki. Dla nich noc jest o wiele bardziej kreatywna i produktywna niż dzień. Dla takich osób fitness 24 to wybawienie, które pomaga zadbać o sylwetkę bez zrywania się z łóżka wcześnie rano. Także osoby, które mają poranną zmianę być może wolą poćwiczyć przed nią, a popołudniem wypoczywać.

Czy trening nocą jest efektywny?

Trening późnym wieczorem czy też nocą jest tak samo efektywny jak w każdej innej godzinie. Wszystko zależy od indywidualnego trybu życia i każdy sam potrafi określić czy ćwiczenia siłowe czy cardio w nocy nie spowodują większego zmęczenia. Niezwykle ważne jest, aby pomimo takiego nieregularnego trybu życia przeznaczyć czas na odpoczynek i regenerację mięśni. Ciało nie jest w stanie określić jaka jest godzina, więc możemy sami przestawić swój zegar biologiczny na taki, który funkcjonuje w nocy. Dlatego ważne jest ustalenie stałych godzin snu, żeby ciało miało szansę odpocząć. Po prostu należy przeanalizować jak wyglądałby nasz dzień, gdybyśmy go spędzali w normalnych godzinach – potrzebne jest nam tyle samo snu, pracy, odpoczynku, jak i stałe godziny posiłków. Kiedy to ustalimy i zastosujemy, to po jakimś czasie organizm przystosuje się do zmiany.

A co z miejscem do ćwiczeń?

Na szczęście fitnessów 24 jest coraz więcej, więc znalezienie miejsca do ćwiczenia w nocy nie powinno nam sprawić problemów. Większa ilość wolnych przyrządów sprawia, że jest to zachęcające dla sporej ilości osób. Co prawda może być problem z zajęciami grupowymi, ale zazwyczaj na sali treningowej znajduje się chociaż jeden trener, który chętnie odpowie na nasze pytania.

Fitness 24 to miejsca coraz częściej pojawiające się na mapach dużych i średnich miast – nic dziwnego, osoby pracujące w korporacjach dużą część dnia poświęcają pracy, a również chcieliby zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Więc takie miejsca są idealnie stworzone dla nich.

Artykuł powstał we współpracy z CityFit.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Fitness 24 – czy ćwiczenie nocą się opłaca?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline