Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Depilacja laserowa: bezpieczna czy nie? Bolesna czy bezbolesna? Obalamy mity

Depilacja laserowa: bezpieczna czy nie? Bolesna czy bezbolesna? Obalamy mity

żylaki

Pozbywanie się zbędnego owłosienia przy pomocy laserów to metoda, która z roku na rok zyskuje na popularności, głównie ze względu na swoją skuteczność oraz trwałość uzyskanych efektów. Dodatkowo, wybierając metodę laserowej depilacji, możemy usunąć owłosienie niemal na każdej partii ciała. Wątpliwości pojawiają się, kiedy mówimy o bezpieczeństwie: czy depilacja laserowa aby na pewno jest bezpieczna dla skóry człowieka? Czy zabieg rzeczywiście jest tak bolesny, jak zwykło się przypuszczać? W niniejszym wpisie spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Odpowiedź brzmi: tak, o ile jest prawidłowo wykonana. Metoda jest jest całkiem bezinwazyjna, a światło emitowane przez laser nie powoduje podrażnień i uszkodzeń skóry. Jeżeli po zabiegu pojawią się brzydko wyglądające oparzenia, to winę za ten fakt ponosi najpewniej słaba jakość sprzętu lub kiepsko wyszkoleni pracownicy. Wszak nie bez przyczyny depilacja laserowa jest metodą usuwania zbędnego owłosienia nawet w miejscach wrażliwych (np. pachy, strefa bikini).

Trzeba pamiętać o przeciwwskazaniach

Te bowiem istnieją i dotyczą wielu przypadków. Depilacji laserowej nie mogą poddać się m.in.: kobiety w ciąży, osoby posiadające rozrusznik serca, osoby z aktywnymi infekcjami skórnymi, chorzy na epilepsję, cukrzycę, łuszczycę i bielactwo; osoby po świeżo przebytych zabiegach chirurgicznych, osoby zażywające leki obniżające krzepliwość krwi. Ale to nie wszystkie przeciwwskazania. Dlatego każdą serię zabiegów laserem powinna poprzedzać konsultacja ze specjalistą, który zdecyduje, czy pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu czy nie.

Czy to boli?

Podczas wykonywania zabiegu pacjent może odczuwać pewien dyskomfort. Jego natężenie jest zależne przede wszystkim od indywidualnej wrażliwości na ból. Jednocześnie warto pamiętać o tym, że inne metody depilacji, jak na przykład depilacja woskowa (mestetyczna.pl), również wiążą się z bólem, częstokroć znacznie bardziej odczuwalnym niż w przypadku usuwania owłosienia laserem.

Bezpieczeństwo zależy głównie od miejsca, w którym wykonujemy zabieg

Dlatego przed podjęciem decyzji odpowiedniego miejsca, najlepiej poszukać opinii na tematy różnych instytutów medycyny estetycznej. Jeśli ktoś z naszych znajomych miał okazję wypróbować usługi jakiegoś zakładu, nie wstydźmy zapytać się go o opinię. Nie bójmy się również pytać o kwalifikacje i szkolenia pracowników, którzy mają wykonać na nas zabieg laserowej depilacji. W końcu w grę wchodzi nasze (i tylko nasze) zdrowie i komfort życia.

Dodaj komentarz

Top

Depilacja laserowa: bezpieczna czy nie? Bolesna czy bezbolesna? Obalamy mity

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline