Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Depilacja laserem

Depilacja laserem

nogi

Na czym polega depilacja laserowa i czy są przeciwwskazania do takiego zabiegu? Największą zaletą depilacji laserowej jest jej efekt, czyli trwałe usunięcie owłosienia. Depilacja laserowa, mimo iż wymaga kilku zabiegów, daje trwałe efekty, które zadowolą każdą z kobiet.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa jest usunięciem włosów za pomocą wiązki laserowej. W trakcie jednego zabiegu laser usuwa około 30 % owłosienia. Trwałe usuwanie owłosienia to kilka zabiegów. Ilość zabiegów jest indywidualna i uzależniona jest od predyspozycji każdego z osobna. Większość, bo około 95 % owłosienia zostaje usuniętych już po 4 – 6 zabiegach.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej

Trwała depilacja nie może zostać przeprowadzona natychmiast. Konieczne jest spełnienie kilku warunków, by zabieg był skuteczny oraz bezpieczny. Przed zabiegiem należy odstawić antybiotyki oraz leki zawierające skrzyp polny, dziurawiec, serdecznik, bratek, rumianek, czy szałwię. Wszystkie leki oraz suplementy muszą być odstawione na dwa tygodnie przed zabiegiem. Osoba, która zdecydowała się na trwałe usuwanie uwłosienia nie może korzystać z solarium, czy opalania na słońcu minimum na 4 tygodnie przed zabiegiem. Należy również odstawić samoopalacze oraz bronzery. Depilacji laserowej nie powinny wykonywać kobiety w ciąży oraz w okresie laktacji.

Zabieg – i co dalej?

Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, może wystąpić obrzęk oraz strupki. Objawy ustępują po kilku dniach. Chcąc pomóc skórze trzeba ją traktować delikatnie. Warto myć się delikatnym żelem, a po umyciu delikatnie osuszyć, a nie pocierać. Preparaty złuszczające można stosować dopiero po 2 tygodniach od zabiegu. Przez pierwsze dni warto unikać stosowania dezodorantów czy antyperspirantów.

Depilacja laserowa uniemożliwia opalanie przynajmniej przez okres 4 tygodni po zabiegu. Należy dla ochrony stosować kremy z filtrem anty UVA i B nie mniejszym niż 50. Trwałe usuwanie owłosienia dzięki depilacji laserowej jest zabiegiem, który jest bardzo skuteczny. Może nie należy do najtańszych, ale zyskuje coraz większe rzesze zadowolonych klientek. Jest tylko jeden warunek, który trzeba spełnić, by być zadowolonym z zabiegu. Depilację laserową musi przeprowadzić specjalista, który wykona to z całą swoją wiedzą i starannością. Takich specjalistów można spotkać w klinice https://proskinclinic.pl/, którą serdecznie polecamy wszystkim osobom szukającym sposobu na pozbycie się owłosienia.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Depilacja laserem

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline