Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Jak dbać o skórę twarzy zimą?

Jak dbać o skórę twarzy zimą?

kobieta

Twoja skóra zimą nie wygląda za dobrze? Staje się nadmiernie wysuszona, szorstka i swędzi? To dość częsty problem zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jak skutecznie zadbać o skórę twarzy w okresie zimowym?

Długie przebywanie na mrozie powoduje zmniejszenie ukrwienia skóry, a tym samym jej dotlenienia, dlatego staje się ona nadmiernie sucha i szara. Oprócz niskich temperatur oraz smagającego wiatru skórze w zimie szkodzi też ogrzane, suche i ciepłe powietrze, które przyczynia się do jej odwodnienia. Gdy temperatura staje się niższa niż 8 stopni Celsjusza, skóra zaczyna produkować mniej sebum, a tym samym jest gorzej chroniona przez swój naturalny płaszcz hydrolipidowy. Efektem jest najczęściej swędząca, ściągnięta, szorstka skóra.

Wybierz półtłusty lub tłusty krem

Zwykle na co dzień używamy kremów nawilżających, które dobrze się wchłaniają i nie zostawiają na skórze lepkiej warstwy. Zimą jednak taka pielęgnacja się nie sprawdzi, ponieważ bardzo ważne jest wtedy dodatkowe natłuszczenie skóry. Warto wobec tego zdecydować się na krem półtłusty lub tłusty – także dla skóry mieszanej i tłustej. Natłuszczenie sprawi, że skóra będzie bardziej elastyczna i szczelna, dlatego będzie mniej skłonna do wysuszania i podrażnień.

W sklepach w okresie zimy bez problemu znajdziemy dobry, zimowy krem do twarzy tłusty lub półtłusty. Powinien on mieć dużo olejów i maseł roślinnych, a także substancje zapobiegające nadmiernej utracie wody, na przykład glicerynę, panthenol, mocznik, alantoinę. Gdy masz tendencję do rozszerzonych naczynek, wybierz krem przeznaczony dla takiej właśnie skóry, ponieważ częste przechodzenie z ciepłych do zimnych pomieszczeń może powodować ich pękanie.

Chroń skórę przed promieniowaniem UV

Jeżeli zamierzasz przebywać na powietrzu przez długi czas, na przykład wybierasz się na narty, w takim przypadku warto też kupić krem do twarzy o wysokim filtrze UV, na przykład SPF 50. Zimą promieniowanie UV jest też groźne, ponieważ odbija się od bieli śniegu, dlatego skóra jest narażona na poparzenia słoneczne!

Dodaj komentarz

Top

Jak dbać o skórę twarzy zimą?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline