Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Choroby > Czym są implanty zębowe?

Czym są implanty zębowe?

zęby

Z pewnością wiele osób w Polsce posiada pewne braki w uzębieniu, których się bardzo wstydzi. W tej sytuacji mogą się dla nas okazać pomocne implanty zębów.

Taki implant to przeważnie mała, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kości szczęki zastępuje korzeń zęba. Na nim jest przymocowywana porcelanowa lub ceramiczna korona, której odcień można dopasować do odcienia naturalnych zębów, aby osiągnąć najbardziej zadowalający efekt estetyczny. Przeważnie nie odczujemy posiadania takiego zęba. Takie implanty stomatologiczne praktycznie nie różnią się niczym od naturalnych zębów. Przeważnie uważa się, że procedury zamontowania takiego implantu nie należą do najtańszych, ale jeżeli dobrze poszukamy na rynku, może się okazać, że luksus posiadania implantu stanie się dla nas bardziej dostępny. To kolejny powód, aby zdecydować się na takie rozwiązanie. Procedura implantacji może być wykonywana jednofazowo.

Leczenie za pomocą implantów

Oznacza to, że implant i korona zostają nam zamontowane podczas jednej wizyty. Takie leczenie poprzedza konsultacja ze stomatologiem, który ocenia nasz ogólny stan zdrowia, możliwe nałogi, przeszłe i obecne choroby. Ważne w tej sytuacji są także leki, które zażywamy. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że ciąża, cukrzyca, rak, osteoporoza, palenie papierosów i parodontoza wykluczają uniemożliwiają nam operację. Wszystkie choroby jamy ustnej i zębów, w tym próchnicę i kamień nazębny, należy wyleczyć przed przystąpieniem do takiej operacji. Każdy stomatolog zapewnia potrzebującym profesjonalną i kompleksową opiekę stomatologiczną, jeżeli zdecydujemy się na taki implant.

Do wykonywanych przez niego usług zalicza się również usuwanie zębów, wypełnienia zębów, leczenie kanałowe, leczenie bezdechu i chrapania, choroby dziąseł oraz wybielanie. Przed zdecydowaniem się na taki zabieg niezbędne okażą się wstępne badania, podczas których bezpłatnie otrzymamy informacje na temat higieny jamy ustnej. Ze względu na wygodę i komfort wizyt, zaopiekuje się nami dobrze skoordynowany i stabilny zespół dentystów. Dzieciom i dorosłym korzystającym z usług takiej kliniki stomatologicznej zapewnia się opiekę wyspecjalizowanych i doświadczonych specjalistów, którzy stale poszerzają swoją wiedzę.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Czym są implanty zębowe?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline