Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Czemu jajka „ze wsi” są lepsze?

Czemu jajka „ze wsi” są lepsze?

jajka

Dobre jajka to temat rzeka – w sklepach można znaleźć rozmaite jaja, dlatego też warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich doborze, aby były smaczne i zdrowe.

Jajka są wartościowym składnikiem diety – zawierają dużo białka, witaminy oraz minerały, dlatego też każdy dbający o prawidłowe odżywianie się powinien o nich pamiętać. Z jajek można przygotować wyśmienitą jajecznicę, omlet, pastę jajeczną, są też podstawą wielu wypieków, więc możliwości ich wykorzystania w kuchni są bardzo szerokie.

Jajka 0, 1, 2 czy 3 – czym się różnią?

Przy zakupie jajek przede wszystkim warto zwrócić uwagę na cyfry na skorupkach, które oznaczają typ chowu. Oznaczenia są cztery, a mianowicie 0, 1, 2 oraz 3.

Jajka oznaczone jako 0 to jajka ekologiczne, które uznawane są za najzdrowsze. Kury, od których pochodzą te jajka, mają wolny dostęp do wybiegu i nie podaje się im antybiotyków. Ponadto mają różnorodną dietę, która odzwierciedla ich naturalne potrzeby, dlatego nie tylko dostają do dyspozycji paszę. Jajka te, które nazywane są także jajkami „ze wsi” i uznawane są za najzdrowsze.

Jajka oznaczone jako 1 pochodzą od kur z wolnego wybiegu, ale jedzą kontrolowaną paszę. Jajka „dwójki” to jajka od kur z chowu ściółkowego, które spędzają całe życie w budynku, ale mogą się w nim poruszać. Także otrzymują kontrolowaną paszę. Najgorsze to jajka oznaczone jako 3, ponieważ kury znoszące je cały czas znajdują się w zamkniętych klatkach.

Jakie jajka wybrać?

Jeżeli wobec tego zależy ci na tym, aby kupowane przez ciebie jajka były zdrowe, wybieraj te, które oznaczone są jako 0 lub 1, ponieważ wtedy masz pewność, że pochodzą od szczęśliwych kur, które nie są więzione na farmie. Również ze względu na brak antybiotyków i lepszej jakości karmę jajka te są zdrowsze.

Jeżeli szukasz bezpiecznych opakowań na jajka, kupisz je w firmie Click Pack (http://www.click-pack.pl/), która specjalizuje się w branży opakowaniowej. W jej ofercie dostępne są opakowania na jajka wykonane z przezroczystych tworzyw, które pozwalają na obejrzenie towaru bez otwierania.

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Czemu jajka „ze wsi” są lepsze?

Czas na przeczytanie: 1 min
0
Inline
Inline