Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Kobieta > Czego należy unikać po zabiegu depilacji laserowej?

Czego należy unikać po zabiegu depilacji laserowej?

depilacja

Depilacja laserowa jest świetnym sposobem na walkę ze zbędnym owłosieniem. Jest to jedyny sposób na skuteczne i całkowite pozbycie się niechcianych włosów. Dostępna jest jedynie w profesjonalnych salonach wykonujących usługi depilacji. Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie takiego zabiegu. Depilacja laserowa jest bowiem nie tylko komfortowa i bezbolesna, ale również bardzo bezpieczna. Aby zwiększyć dodatkowo to bezpieczeństwo, należy wystrzegać się kilku czynności, które mogą mieć zły wpływ na stan skóry po depilacji. Czego należy unikać? Dowiesz się kontynuując czytanie.

Po zabiegu depilacji laserowa koniecznie unikaj promieniowania UV

Depilacja laserowa jest zabiegiem nieinwazyjnym, ale dla osób posiadających szczególnie wrażliwą skórę, może być lekko drażniąca. Aby nie pogłębiać tego stanu, należy unikać wszelkiego promieniowania UV. Bez względu na to czy jest to sztuczne światło czy słoneczne. Szczególną uwagę należy zwrócić na to latem. Koniecznością jest zakrywanie tych partii ciała, które były depilowane. Okres ten musi trwać co najmniej dwa tygodnie. Jeżeli włoski były usuwane z nóg, polecamy nosić długie, przewiewne sukienki. Nie będą powodowały, że zgrzejesz się w upalne dni, a ponadto zakryją partie ciała, które miały styczność z laserem. Podobnie z każdą inną partią ciała. Sytuacja ta dotyczy również korzystania z solarium, które bardzo wysusza i podrażnia skórę. Warto przeczekać pewien okres, aby mieć pewność, że skóra po depilacji doszła już do siebie.

Unikaj kosmetyków z drażniącymi substancjami typu alkohol

Po depilacji warto szczególnie zadbać o skórę. Może domagać się pielęgnacji i nawilżenia. Należy jednak szczególnie zwrócić uwagę na produkty, które będą wykorzystywane. Unikaj preparatów, które w składzie posiadają składniki nieprzyjazne skórze. Mogą one podrażniać dodatkowo już i tak wrażliwy naskórek. Produkty powinny bazować na naturalnych składnikach. Wystrzegaj się szczególnie alkoholu, który obecny jest w wielu kosmetykach. Jeśli interesuje Cię całkowite usunięcie zbędnych włosków, zobacz jaką ofertę posiadają gabinety: http://epilove.pl/depilacja-laserowa-warszawa/

Dodaj komentarz

Anti-spam: complete the task


Top

Czego należy unikać po zabiegu depilacji laserowej?

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline