Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Chirurgia plastyczna piersi w Polsce i za granicą – ceny i finansowanie

Chirurgia plastyczna piersi w Polsce i za granicą – ceny i finansowanie

finansowanie

Zabiegi chirurgiczne piersi od dawna cieszą się niezwykłą popularnością wśród kobiet. Dotyczą one zazwyczaj powiększania biustu, ale nierzadko spotykamy się również z sytuacją, gdy przedstawicielki płci pięknej zechcą pomniejszyć swoje piersi.

Ze względu na ogromne powodzenie operacji      plastycznych, obecnie na rynku powstaje coraz to więcej klinik, które oferują klientkom wykonywanie tego typu zabiegów. Posiadają one szeroki wybór  najróżniejszych sposobów powiększania biustu. Ciekawostką jest fakt, iż w wielu przypadkach klientki mogą uzyskać dofinansowanie na taką operację.

Czy zabiegi chirurgiczne warto odbyć w Polsce czy za granicą i jakie należy spełnić warunki, aby uzyskać dotację z NFZ?

Powiększanie piersi za pomocą implantów

Bez wątpienia, jednym z najstarszych i najbardziej znanych sposobów na powiększenie piersi jest przeprowadzenie operacji plastycznej nazywanej AUGUMENTACJĄ. Jest to standardowe wszczepienie sztucznych implantów. Polega ono na umieszczeniu protez tuż pod mięsień lub gruczoł piersiowy pacjentki. Dzięki implantom, możliwe jest uzyskanie pożądanego rozmiaru oraz przeprowadzenie efektownej korekty kształtu obu piersi. Wykonanie takiego zabiegu przebiega jednorazowo i mimo częstych wysokich kosztów, po szczegółowych kalkulacjach charakteryzuje się niższą ceną niż w przypadku operacji, które trzeba powtarzać (np. powiększenie biustu własnym tłuszczem pobranym od pacjentki).

Powiększenie biustu implantami- jaka cena?

Cena wszczepienia implantów w Polsce, zazwyczaj waha się od 8-15 tysięcy. Koszty zależą głównie od rodzaju użytego materiału oraz wyboru odpowiedniej kliniki (znane oddziały, które posiadają renomowanych chirurgów, charakteryzują się wyższym kosztem, jednak dają całkowitą pewność bezpieczeństwa operacji i minimalizują ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych).

  • Rodzaj implantów- najtańszą opcją są protezy okrągłe, nieco droższą implanty w kształcie łzy. Duży wpływ na ich jakość ma oczywiście producent. Jednymi z najbardziej solidnych firm produkujących implanty są marki amerykańskie, np. „Allergan”.
  • Wybór kliniki- warto wziąć pod uwagę, iż jakość wykonania zabiegu również współgra z wysoką ceną. Czasami warto zainwestować większą kwotę, aby cieszyć się pięknem i zdrowiem własnego biustu. Ważnym czynnikiem, od którego zależy ogólny koszt zabiegu jest również fakt, iż w operacji biorą udział nie tylko chirurdzy plastyczni, ale również anestezjologowie, asystentki i pielęgniarki, które sprawują opiekę nad klientką przed kilka dni pobytu pooperacyjnego.

Powiększanie piersi za pomocą implantów- w Polsce czy za granicą?

Oprócz wyżej podanych czynników, ogromny wpływ na ostateczną cenę operacji ma również lokalizacja danej kliniki. W większych miastach cena wynosi mniej więcej 12-15 tys. zł. W mniejszych, polskich miejscowościach, koszta mogą zniżyć się aż do 10 tys. zł.

Porównując ceny obowiązujące w naszym kraju, a te które proponują kliniki zagraniczne, nasze są znacznie mniejsze. W USA koszta związane z zabiegiem plastycznym piersi wahają się między 4-12 tys. dolarów.

Minimalnie tańszą ofertę niż ta proponowana przez polskich chirurgów, posiadają kliniki czeskie i kalingradzkie. W Czechach operacja piersi może kosztować tylko 2000 euro (lekko ponad 8 tys. zł.). W Kalingradzie zaś cena jest jeszcze mniejsza- często poniżej 8 tys. zł.

Czy zabiegi plastyczne piersi są refundowane?

Jak powszechnie wiemy, Narodowy Fundusz Zdrowia jako państwowa jednostka, oferuje dofinansowanie na różnorodne zabiegi, w tym również operacje chirurgiczne w Polsce. Każdego roku NFZ przedstawia szczegółową listę zabiegów i farmaceutyków, które podlegają całościowej lub częściowej subwencji pieniężnej (tj. zwrotowi kosztów związanych z odbyciem operacji plastycznej oraz czynności związanych z opieką nad klientką po zabiegu).

Jednak czy zabiegi chirurgiczne biustu wchodzą w skład operacji refundowanych przez Narodowy Fundusz zdrowia? Niestety nie wszystkie, ale istnieje część zabiegów, za których pacjentka może uzyskać zwrot kosztów ogólnych. Są to głównie operacje związane z rekonstrukcją piersi, gdy klientka posiada wskazania medyczne do wykonania tej operacji (może to być w przypadku niedorozwoju piersi, np. gdy kobieta posiada jedną pierś mniejszą od drugiej lub gdy jedna pierś wcale się nie wykształciła).

W przypadku zabiegu związanego z powiększaniem piersi, NFZ oferuje pacjentkom zwrot kosztów w sytuacji, gdy w wyniku ciężkiej choroby (np. nowotworu) zmuszone były usunąć jedną lub obie piersi. Kolejną z sytuacji jest również choroba zwana „zespołem Polanda”, która wpisuje się w grupę wad wrodzonych. Często powoduje ona niedorozwój biustu (nawet wraz z sutkami).

Kliniki w Polsce oferujące zabiegi refundowane przez NFZ

W Polsce istnieje 15 klinik, które proponują klientkom wykonanie zabiegu plastycznego piersi w ramach dotacji od Narodowego Funduszu Zdrowia. Niestety w większości placówek istnieją wysokie limity dotyczące liczby pacjentek, u których można wykonać taką operację. Bardzo często klientki czekają na zabieg nawet pół roku. Jednak pomimo przeszkód, większość decyduje się na wykonanie operacji, ponieważ koszta związane z wykonaniem rekonstrukcji w klinice prywatnej, wynoszą nawet kilkanaście tys. zł., a jak powszechnie wiadomo, nie każdy może pozwolić sobie na tak wysoki wydatek.

 Partnerem wpisu jest właściciel strony www.chirurgiaestetyczna.pl

Dodaj komentarz

Top

Chirurgia plastyczna piersi w Polsce i za granicą – ceny i finansowanie

Czas na przeczytanie: 3 min
0
Inline
Inline