Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Bóle pleców podczas jazdy samochodem – pozbądź się ich

Bóle pleców podczas jazdy samochodem – pozbądź się ich

plecy

Ból pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym, bywa już nazywany chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Jak wynika z badań, nawet 90% dorosłych osób odczuwa regularnie ból pleców podczas wykonywania codziennych czynności, w pracy przed komputerem czy w trakcie jazdy samochodem. Powodem tych dolegliwości jest najczęściej siedzący tryb życia, który powoduje nadmierny nacisk na partie kręgosłupa lędźwiowego. Szczególnie dokuczliwy bywa ból pleców kierowcy zawodowego, który spędza za kółkiem wiele godzin. Jak uniknąć bólu kręgosłupa podczas jazdy samochodem i jakie zmiany warto wprowadzić do swojego życia, aby ustrzec się poważniejszych dolegliwości?

Odpowiednia pozycja siedząca w trakcie jazdy autem

Aby zminimalizować ból pleców podczas jazdy samochodem, warto przede wszystkim pamiętać o zachowaniu odpowiedniej pozycji. Kierowca powinien jak najczęściej siedzieć w pełni wyprostowany, opierając głowę na zagłówku i przysuwając pośladki jak najbliżej oparcia fotela. Dobrym sposobem na ograniczenie odczuwania bólu lub zapobieganie mu, jest też stosowanie specjalnych poduszek pod część lędźwiową czy choćby zrolowanego ręcznika. Podłożenie takich akcesoriów pod plecy pozwala zachować naturalne krzywizny kręgosłupa i znacząco odciąża plecy w trakcie nawet długiej jazdy samochodem.

Tryb życia zapobiegający bólom pleców

Osoby pracujące na stałe w pozycji siedzącej powinny wdrożyć do swojego życia plan regularnych aktywności fizycznych po pracy, pozwalających na rozluźnienie i wzmocnienie napiętych mięśni. Polecaną aktywnością dla pracowników nadmiernie obciążających kręgosłup jest na przykład pływanie czy nawet regularne, odbywane dość szybkim krokiem spacery. W trakcie jazdy kierowcy zawodowi, jeśli robią sobie przerwę, powinni też w jej trakcie wykonać kilka skłonów, rozciągań ciała czy przysiadów, co skutecznie rozluźnia ciało i pozwala bez bólu ruszyć w dalszą drogę.

Akcesoria wspierające w walce z bólem

Jeśli odczuwamy regularnie ból pleców, nie lekceważmy tych objawów, mogą one bowiem prowadzić do znacznie poważniejszych schorzeń. Warto skonsultować się z ortopedą lub fizjoterapeutą, który zaleci wykonywania odpowiednich zabiegów masujących. Mata masująca na fotel czy kanapę, a także masażer ręczny to akcesoria znajdujące się w ofercie sklepu Casada,  pozwalają one skutecznie zadbać o komfort i samopoczucie nawet w zaciszu własnego domu. Dopasowanie masażerów i mat do indywidualnych potrzeb ich użytkowników oraz zróżnicowane techniki masażu powodują, że będzie to udany zakup dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz

Top

Bóle pleców podczas jazdy samochodem – pozbądź się ich

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline