Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Odżywianie > Jakie błędy popełnia się przy odchudzaniu

Jakie błędy popełnia się przy odchudzaniu

dieta w hashimoto

Odchudzanie to złożony proces, który wymaga kompleksowego podejścia. Nie wystarczy tylko drastycznie zmniejszyć ilość spożywanych posiłków, bo w ten sposób nie tylko nie uda się schudnąć, ale można wręcz sobie mocno zaszkodzić. Niestety wiele osób popełnia przy odchudzaniu błędy, najczęściej spotykane to:

Nieodpowiednia dieta

Właściwe odżywianie ma kluczowe znaczenie w całym procesie odchudzania. Nie można jednak tak po prostu zmniejszyć o połowę porcji czy wyrzucić z jadłospisu tłuszcze i węglowodany. Przede wszystkim wszelkie zmiany muszą być przeprowadzane stopniowo, żeby organizm mógł się do nich przyzwyczaić. Zbyt małe posiłki sprawią, że cały czas się będzie chodzić głodnym, i ciężko będzie zachować koncentrację i sprawność. Bardzo ważne jest także zachowanie odpowiedniej różnorodności – to kolejne zaniedbanie, jakie pojawia się u wielu odchudzających.

Ograniczając ilość posiłków rezygnują oni z pewnych składników, co może w pewnym momencie spowodować ich niedobór. Odpowiednio zbilansowana dieta zapewni wszystko, co niezbędne, a jednocześnie nie będzie za bardzo kaloryczna. Trzeba też pamiętać o właściwym spożywaniu posiłków, na przykład do problemów z utrzymaniem wagi bardzo przyczynia się szybkie jedzenie oraz brak śniadań.

Brak ćwiczeń fizycznych

Wysiłek fizyczny jest kluczowy dla utrzymania odpowiednie wagi ciała, bez niego żadne odchudzanie nie ma większego sensu. Przede wszystkim należy ćwiczyć regularnie, to jest jedna z najważniejszych wskazówek, jakie można usłyszeć na ten temat. Sporo osób o tej systematyczności zapomina, wybierają się raz na tydzień czy dwa na trening i tam ćwiczą do upadłego. Jednak w ten sposób można się co najwyżej nabawić kontuzji, ale zbędnych kilogramów na pewno się nie pozbędzie. Najlepsze są umiarkowane, ale systematyczne ćwiczenia, na przykład co drugi dzień. Możliwości pod tym względem jest bardzo dużo, ważne żeby w ogóle zacząć coś robić. Sporo osób w cieplejszym okresie zachowuje jakąś aktywność, ale w zimie przestaje robić cokolwiek, warto i w tym okresie zmotywować się do wysiłku.

Nastawienie psychiczne

Bez odpowiedniej motywacji odchudzanie nie ma specjalnie sensu, bo po prostu w pewnym momencie braknie sił i zapału do dalszego starania się. Przede wszystkim trzeba zacząć od tego, że wiele osób nie do końca rozumie sam mechanizm odchudzania i konsekwencje, jakie się z tym wiążą. Na początku pojawia się zapał i mnóstwo chęci, jednak już po krótkim okresie czasu przychodzi zrezygnowanie i odpuszczenie sobie dalszej pracy. Powodem takiego stanu rzeczy często są też mało realne cele, które dana osoba przed sobą stawia.

zobacz więcej: odchudzonie24

Dodaj komentarz

Top

Jakie błędy popełnia się przy odchudzaniu

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline