Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Medycyna > Bezbolesne leczenie zębów

Bezbolesne leczenie zębów

zęby

Wielu z nas unika wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Powód jest prosty – odczuwamy strach przed bólem. Cierpią na tym nasze zęby, albowiem nieregularnie leczone stają się pełne próchnicy a w konsekwencji ubytków, przez które nasz uśmiech wygląda bardzo nieestetycznie. Dziś jednak możesz zapomnieć o bólu w gabinecie stomatologicznym, albowiem istnieje wiele metod, dzięki którym zapomnisz czym jest ból w czasie wizyty u dentysty.

Nowoczesne metody leczenia zębów

Współcześnie już nie musimy obawiać się, że leczenie zębów będzie bolesne, albowiem istnieją metody, dzięki którym unikniemy bólu. Warto wspomnieć, że jeżeli wcześnie zdiagnozujemy problem zmienionych przez próchnicę tkanek, możemy nie tylko uniknąć powikłań, ale i bólu zęba. Dodatkowo pozwala to cieszyć się dłużej, pięknym i naturalnym uśmiechem. Współczesne metody leczenia zębów są całkowicie bezbolesne, dlatego warto wreszcie zakończyć stereotyp i przestać postrzegać negatywne dentystę.

W jaki sposób możemy bezboleśnie leczyć, żeby?

Leczenie próchnicy wcale nie musi być przerażającą czynnością, przeciwnie obecnie mamy metody, dzięki którym leczenie przestaje być dyskomfortem. Z jakich metod może skorzystać stomatolog, aby uchronić pacjenta przed bólem?

  • Metoda klasyczna

 Metoda klasyczna leczenia zębów to powszechnie znane nam borowanie oraz wiercenie. Aby w tej metodzie uniknąć bólu stosuje się zabieg w znieczuleniu miejscowym. jest to możliwe z użyciem urządzenia The Wand. urządzenie to jest nowoczesne, sterowane komputerowo i zapewnia prawidłowe podanie znieczulenia stomatologicznego. Komputer nadzoruje, ile podano znieczulenia zaś środek dozowany jest powoli, dzięki czemu pacjent nie odczuwa charakterystycznego rozpierania w dziąsłach.

  • Metoda abrazji powietrznej

Metoda abrazji powietrznej, to nowoczesna metoda, którą wykonuje się bez żadnego borowania, wiercenia a tym samym bez podania znieczulenia. Jeżeli więc boisz się znieczulenia, nie lubisz borowania ta metoda jest idealna dla ciebie. To metoda innowacyjna, bezbolesna i bezpieczna, polecana przede wszystkim pacjentom wrażliwym na ból, kobietom w ciąży, dzieciom, a także alergikom, którzy mogą być uczuleni na środki znieczulające. W czasie stosowania tej metody stomatolog używa cienkiej dyszy, dzięki której na ubytek kierowany jest strumień materiału ściernego. W ten sposób usuwa się chore tkanki zęba. Metoda eliminuje ból a tym samym stres. Polecana jest osobom, które dotąd panicznie bały się wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Partnerem artykułu jest dentestetica.pl – bezbolesne leczenie zębów

Dodaj komentarz

Top

Bezbolesne leczenie zębów

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline