Znajdujesz się tutaj
Strona główna > Ciekawostki > Aktywność fizyczna we własnym domu

Aktywność fizyczna we własnym domu

ćwiczenia

W ostatnich latach nadeszła moda na zdrowy, aktywny tryb życia. Powstaje coraz więcej klubów fitness, siłowni, kluby fitness prześcigają się w propozycjach coraz nowszych zajęć. Każda forma aktywności fizycznej przynosi wiele korzyści dla zdrowia, zapobiega wielu schorzeniom, poprawia kondycję, samopoczucie oraz wpływa korzystnie na sylwetkę.

Zalety ćwiczeń we własnym domu

Niektórzy z nas z różnych powodów wolą ćwiczyć samodzielnie w domu. Ma to wiele zalet. Przede wszystkim ćwiczenia w domu to oszczędność czasu i pieniędzy. W domu ćwiczyć można o dowolnej porze, w każdej wolnej chwili, nawet wczesnym rankiem czy późnym wieczorem. Nie tracimy pieniędzy na karnet i na dojazdy. Nie musimy inwestować w strój. Osoby z nadwagą i o słabej kondycji mogą czuć się niekomfortowo wśród osób szczupłych, wysportowanych. W zaciszu własnego domu nie musimy się tego wstydzić.

Ćwiczenia możemy dostosować do własnego tempa. Zestawy ćwiczeń można znaleźć w Internecie, na płytach DVD, w książkach czy w czasopismach. Jeśli ćwiczenia nam się nudzą, można je dowolnie zmieniać.

Własny sprzęt do ćwiczeń

W ostatnich latach nadeszła też moda na własne, domowe mini siłownie. Wymaga to wprawdzie inwestycji, ale raz zakupiony sprzęt do ćwiczeń  to inwestycja na długie lata. Nie musimy od razu kupować wielu sprzętów.

Na początek wystarczy jedno urządzenie, na którym ćwiczenia sprawią nam najwięcej przyjemności. Może to być np. rower treningowy, orbitrek, bieżnia czy stepper. Regularne treningi na takim urządzeniu na pewno przyniosą efekty. Z czasem można rozbudowywać domową siłownię. Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości finansowych.

Własny sprzęt do ćwiczeń może być motywacją do regularnych treningów. Podczas ćwiczeń można włączyć ulubioną muzykę. Ćwicząc można też oglądać telewizję. Na siłowni często mamy ograniczony dostęp do niektórych urządzeń ze względu na inne osoby ćwiczące. We własnym domu na danym urządzeniu możemy ćwiczyć, ile chcemy.

Dodaj komentarz

Top

Aktywność fizyczna we własnym domu

Czas na przeczytanie: 2 min
0
Inline
Inline